Wypadek Ropa
Źródło: OSP Ropa

Małopolskie. Samochód dostawczy uderzył w barierki. Zginął 21-letni kierowca

Piotr DutkaPiotr Dutka
1 Grudnia 2020

Wypadek w miejscowości Łosie w Małopolsce. Młody kierowca samochodu dostawczego wpadł w poślizg i z impetem uderzył w przydrożne barierki. Tragedia rozegrała się na miejscowym moście. 21-latek nie miał żadnych szans na przeżycie.

Wypadek w miejscowości Łosie. 21-letni kierowca zginął na miejscu. Z impetem wjechał w metalowe bariery.

Zimowe warunki panujące na polskich drogach bardzo często sprawiają wiele problemów sporej liczbie kierowców. W tym czasie każdy z nas musi bardzo uważnie poruszać się po polskich drogach by unikać niebezpiecznych zdarzeń.

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Łosie w gminie Ropa w województwie małopolskim. W sobotę 28 listopada w godzinach rannych dostawczy Peugeot z impetem wjechał w barierki znajdujące się na moście.

Przerażający wypadek na belgijskim parkingu. Polski kierowca spłonął w kabinie swojego TIR-aPrzerażający wypadek na belgijskim parkingu. Polski kierowca spłonął w kabinie swojego TIR-aCzytaj dalej

Tematy dla Ciebie

Dostawczak uderzył w przyczółek mostu a następnie z wielką siłą wbił się w metalowe barierki. Doszło do ich przełamania i samochód zawisł na nich przodem w dół.

Główną przyczyną tego dramatycznego zdarzenia była utrata panowania nad pojazdem. Młody kierujący wpadł w poślizg, który miał tragiczne konsekwencje. Nie od dziś wiadomo, że jazda po oblodzonej drodze wymaga szczególnej ostrożności. Jeden błąd może być bardzo kosztowny i mieć koszmarne konsekwencje.

Wiadomo, że Strażacy z kilku okolicznych jednostek ruszyli na ratunek poszkodowanemu natychmiast po otrzymaniu alarmu o wypadku. Zgłoszenie dotarł do nich około godz. 7.30 w sobotę, 28 listopada 2020 roku.

Strażacy obecni na miejscu tragedii musieli wykorzystać specjalistyczny sprzęt, by skutecznie wydobyć poszkodowanego z rozbitego pojazdu. Na miejsce zdarzenia bardzo szybko dotarła także karetka pogotowia.

Niestety, gdy druhowie dostali się do młodego mężczyzny na ratunek nie było już żadnych szans. Lekarz stwierdził, że 21-latek zginął od razu w momencie wypadku.

Według informacji podawanych przez gorlickie portale, zmarły chłopak pochodził z miejscowości Dominikowice i był dostawcą lokalnej piekarni. Wiadomo, że ciało młodego mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych działań sekcyjnych.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Jak widać, złe warunki na drodze oraz niezachowanie szczególnej ostrożności może zakończyć się ogromną tragedią.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł