Wideo - rowerzysta jechał autostradą
Źródło: YouTube: Jelenia.TV

Wideo. Rowerzysta skrócił sobie drogę do sklepu... autostradą

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Września 2020

Wideo zarejestrował jeden z kierowców jadących autostradą A4. Ku jego zdziwieniu drogą poruszał się... rowerzysta. Ten najprawdopodobniej wybrał się do sklepu - świadczyć ma o tym siatka, obijająca się o kierownicę.

Kto powiedział, że nie można jeździć rowerem po autostradzie? Przepisy!

Te jednak najwidoczniej, są kompletnie obce rowerzyście, który śmiało pedałował „a czwórką". Przypomnijmy, że na autostrady zakaz wstępu mają pojazdy wolnobieżne, motorowery i ROWERY.

Wideo opublikowano na YouTube. Uważacie, że warto ryzykować życiem dla kilku kilometrów?

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Dlaczego? Pojazdy te rozwijają prędkości znacznie niższe niż dopuszczalne 140 km/h. Samochody gnające z taką prędkością są niebezpieczne dla poruszających się znacznie wolniej uczestników ruchu.
W drugą stronę również - nagła konieczność hamowania czy ominięcia rowerzysty, może doprowadzić do niebezpiecznego ciągu zdarzeń.

Nie zdawał sobie z tego sprawy lub nie przejmował się tym, rowerzysta, który beztrosko jechał autostradą A4. Jego „wyczyn” zarejestrował jeden z kierowców.

Wideo zamieszczamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł