Wideo - Turbo mieli różne produkty
Źródło: YouTube: Cleetus McFarland

Co się dzieje, gdy wrzucasz losowe przedmioty do turbosprężarki? Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
28 Grudnia 2020

Wideo opublikowane na YouTube pokazuje dość ciekawy eksperyment. Turbo, które zwykle pompuje powietrze, otrzymało kompletnie nowe zadanie. Można się przekonać, jak wielką pomocą dysponuje.

Turbosprężarka, tak samo jak kompresor, jest przydatna w zwiększaniu mocy silnika. W dużym uproszeniu dbają one o to, aby do silnika dostawało się jak najwięcej powietrza.

Wideo. Co, jeśli zamiast powietrza, do sprężarki wpadnie coś innego?

Pewien YouTuber wyposażył swoją Corvette C6 w starą turbosprężarkę i ustawił tarczę, w którą trafiać miały resztki przedmiotów, które wrzuci do maszyny.

Jedną z pierwszych rzeczy podanych do turbosprężarki był… implant piersi o objętości 175 cm3. Turbo bez problemu zmieliło element i rozrzuciło jego fragmenty po całym warsztacie.
Cleetus następnie postanowił wrzucić znacznie większy implant o objętości 650 cm3 i, chociaż wymagało to kilku prób, on również nie miał szans i zrobił ogromny bałagan.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Zaznajomiony już z mocą sprężarki YouTuber postanowił wrzucać do maszyny losowe produkty spożywcze i kilka innych przypadkowych przedmiotów.

Turbosprężarka nie była z tego powodu zbytnio zadowolona i zaczęła dość mocno dymić - częściowo z powodu faktu, że nie została zamontowana w należyty sposób i nie otrzymywała niezbędnego oleju.

Jak wyglądał oryginalny eksperyment? Zachęcamy do obejrzenia wideo poniżej:

Wideo: Co się dzieje z przedmiotami wkładanymi do turbosprężarki?

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł