ZDrogi.pl
Wypadek Kalisz

AutemSzanujeZasady

Wielka szpula z kablem sparaliżowała Kalisz. O krok od wielkiej tragedii - Wideo

22 Listopada 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Poniższe wideo jest po prostu nietypowe. Przedstawia szpulę kabla, która przetoczyła się przez jedno z kaliskich skrzyżowań, paraliżując ruch. Pomimo tego, że całe zdarzenie wyglądało na bardzo niebezpiecznie, to nikomu nic poważniejszego się nie stało. C

Wideo, które zaskoczy niejednego. Nietypowa sytuacja z Kalisza. Szpula z kablem sparaliżowała ruch na jednym ze skrzyżowań. 

 Czasami każdy z nas powtarza, że w swoim życiu widział praktycznie wszystko. Sytuacja z Kalisza jest na tyle nietypowa, że wielu z nas będzie po prostu w wielkim szoku. Szpula z kablem kompletnie sparaliżowała ruch na jednym z tamtejszych skrzyżowań. 

Do tego bardzo nietypowego zdarzenia doszło w czwartek 9 listopada o godzinie 7 rano w Kaliszu. Na alejach Generała Władysława Sikorskiego i al. Wojska Polskiego miał miejsce niecodzienny incydent, który zdziwił mieszkańców miasta. 

 Firma energetyczna przewoziła swoim samochodem technicznym wielką szpulę przewodów elektrycznych. W pewnym momencie wypięła się ona i spadła na drogę. Jak się okazało wywołała ona niemałe zamieszanie. 

Nagranie pokazuje, że pojazdy musiały dosłownie przed nią uciekać, aby nie nabyć poważnych uszkodzeń. Wideo pokazuje również, że kierowca pojazdu technicznego gonił nietypowego uciekiniera i robił wszystko co w jego mocy by ostrzec innych uczestników ruchu drogowego.

Starania pracownika firmy energetycznej zakończyły się sukcesem. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał, a żaden pojazd nie został uszkodzony. Finalnie szpula swoją ucieczkę zakończyła odbijając się od chodnika i uderzyła w latarnię. 

Ta nietypowa sytuacja jest badana przez policję, która szuka winnych całego zdarzenia. W głównej mierze chodzi o to by ustalić, czy rolka stoczyła się sama, czy był to ewidentny błąd ludzki. Głównym dowodem ma być nagranie, które przedstawia moment całego zdarzenia. 

Będziemy ustalać, czy sprawę należy traktować jako stworzenie zagrożenia, czy niezabezpieczenie we właściwy sposób ładunku - wyjaśnia Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa kaliskiej policji.Jak dodała, sprawa może zakończyć się mandatem lub trafi do sądu.

Wcześniej takie wypadki i dziwne incydenty drogowe były główną domeną Rosjan. Jak widać moda ze wschodu zawitała również do naszego kraju. 

Źródło: Autorzy KPRZ i Szymon oraz kanał Youtube: Autem Szanuje Zasady

Podobne artykuły

Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >
YouTuber Ginger Billy przerobił swojego forda na kosiarkę.

Aktualności

Przerobił starego forda na... kosiarkę. Można kosić w deszczu - Wideo

Czytaj więcej >