Wideo - kierowca Passata wjechał w motocyklistę
Źródło: YouTube: Polskie Drogi

Wideo. Kierowca Passata przeleciał na czerwonym. Wjechał wprost w motocyklistę

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Września 2020

Wideo przedstawia skutki łamania przepisów ruchu drogowego. Niestety wielu kierowców wciąż uważa, na widok "wczesnego czerwonego", że zdążą. Nic bardziej mylnego. Mamy nadzieję, że kierowca Passata otrzymał nauczkę, a motocyklista szybko wróci do pełni zdrowia.

Czy czerwone światło nakazuje nam zatrzymanie się? Podobno tak, ale wielu kierowców traktuje je wyłącznie jako sugestię.

Na popularnym kanale YouTube: Polskie Drogi pojawiło się nagranie przedstawiające, czym grozi niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Wideo daje do myślenia. "Jedziesz sobie zgodnie z przepisami, a tu jakiś idiota robi z Ciebie kalekę" - brzmią niektóre komentarze.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

Kierowca Passata dostał nauczkę, ale to motocyklista, w którego uderzyło auto, może latami odczuwać skutki wypadku.

Nagranie przedstawia prawidłowo jadącego motocyklistę. Jest widoczny, nie łamie przepisów - porusza się drogą tak, jak należy. Gdy kierujący jednośladem wjeżdża na skrzyżowanie, nagle dzieje się coś niespodziewanego.

W motocykl z ogromną siłą uderza rozpędzony Volkswagen Passat. Widać, że skutki kolizji mogą być poważne. Motocyklista został przetransportowany do szpitala z bólem nogi oraz barku. Na szczęście w momencie przyjazdu ratowników, wciąż był przytomny.

Wideo zamieszczamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł