Wideo. Wypadek nagrany z drona
Źródło: YouTube: Rafał Bajus

Niemal zatrzymał się, aby obejrzeć wypadek. Wjechał w niego kierowca niesprawnego auta - Wideo z drona

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Listopada 2020

Wideo zarejestrowane przez policyjnego drona doskonale pokazuje, czym grozi zatrzymywanie się w celu obejrzenia skutków wypadku. Ponadto widzimy jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda samochodem z niesprawnym układem ABS.

Na obwodnicy Lublina doszło do dwóch wypadków. W przypadku pierwszej TIR z ładunkiem wylądował w rowie. Do drugiego doszło, gdy skutki zdarzenia pierwszego zdarzenia były neutralizowane.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Jeden z kierowców, mijając wywróconego TIR-a, niemal zatrzymał się, aby obejrzeć pracę służb. Jadący za nim z dużą prędkością kierowca nawet nie pomyślał, by wcześniej zwolnić.

Na dodatek, jechał niesprawnym autem.

Wideo. Dron zarejestrował wypadek drogowy

Nagranie pochodzi z prywatnego drona, którego właściciel postanowił udokumentować miejsce wypadku. Przypadkiem jednak zarejestrował również drugie zdarzenie.

Dzięki widokowi z lotu ptaka mamy świetny pogląd na sytuację.

Kierowca jednego z aut zwolnił, aby przyjrzeć się skutkom wypadku, a drugi pędził niemal do samego końca. Gdy zaczął hamować, było już zbyt późno.

Na nagraniu widzimy BMW serii 5 E39, które w standardzie wyposażone było w system ABS, który zapobiega blokowaniu się kół w trakcie hamowania. Na nagraniu jednak świetnie widać ślady pozostawione przez opony auta. Świadczą one o zablokowaniu się kół - a więc i niesprawnym systemie ABS.

Wideo zamieszczamy poniżej:

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł