Wideo - skandaliczne wyprzedzanie
Źródło: YouTube: Bielskie Drogi

Wideo - Skandaliczne wyprzedzanie. Kierowca ratował się chodnikiem

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Września 2020

Wideo opublikowane na YouTube na kanale Bielskie Drogi przedstawia skandaliczne wyprzedzanie kierowcy Forda. Mężczyzna nie dość, że popełnił kilka wykroczeń, to jeszcze mógł spowodować groźny wypadek. Na szczęście na nagraniu widać jego tablicę rejestracyjną. Mamy nadzieję, że zainteresują się nią odpowiednie służby.

Na drodze nie brakuje „rajdowców”, którzy każdą prostą traktują jak idealne miejsce do manewru wyprzedzania. Oczywiście, jeśli nie ma podwójnej ciągłej, wyprzedamy jeden/dwa pojazdy i z naprzeciwka nic nie jedzie, to możemy bezpiecznie wykonać manewr.

Gorzej, gdy postanowimy „łyknąć” kilka samochodów naraz. Jeszcze gorzej, gdy zapominamy upewnić się, że mamy na to miejsce.

Jeszcze gorzej, gdy rozpoczniemy manewr i musimy ratować się przed czołowym zderzeniem z prawidłowo jadącym pojazdem.

Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoWyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Wideo. Kierowca cudem uniknął czołowego zderzenia.

Kierowca, który jechał Fordem Mondeo, popełnił chyba wszystkie możliwe błędy. Na szczęście miał gdzie uciec, aby nie doprowadzić do wypadku.
Wideo. Kierowca przecenił swoje możliwości.

Nagranie pochodzi z miejscowości Porąbka w woj. śląskim. Kierujący Fordem Mondeo zapomniał, że nie jedzie sportowym autem i postanowił wyprzedzić kolumnę pojazdów. Niestety nie upewnił się, że manewr może wykonać bezpiecznie.

Zresztą wybrał na wyprzedzanie najgorsze możliwe miejsce. Prostą, wąską drogę przed łukiem... do tego zignorował przy tym podwójną linię ciągłą.

Wideo. Kierowca planował wyprzedzić co najmniej trzy pojazdy, w tym busa z przyczepą.

Aby uniknąć czołowego zderzenia, kierowca Forda zjechał na chodnik. Miał szczęście, że nie trafił na pieszych...

Zobacz także w naszych serwisach:

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł