Wiadomości - Wypadek w Gruzji
Źródło: Google StreetView

Prawie 20 osób nie żyje. Autokar z turystami spadł w przepaść

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Sierpnia 2020

Wiadomości dotyczące wypadku z nocy 23 na 24 sierpnia są wstrząsające. Kilkanaście osób zginęło w wypadku, wciąż nieznana jest całkowita liczba ofiar. Wstępnie ustalono przyczyny tragedii. Polskie Radio zdradza, dlaczego autokar spadł z urwiska.

Wiadomości dotyczące katastrofy z nocy z 23 na 24 sierpnia mrożą krew w żyłach.

W wyniku wypadku zginęło co najmniej 17 osób. Autokar wiozący turystów stoczył się w przepaść. W akcję ratowniczą zaangażowali się nawet przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Nadal badane są okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłWideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłCzytaj dalej

W nocy z 23 na 24 sierpnia doszło do strasznego wypadku. Doniesienia potwierdziło Polskie Radio. Zgodnie z przekazanymi informacjami w Gruzji autokar, którym jechali turyści, runął w głęboką przepaść.
W trakcie trwającej akcji ratowniczej, którą koordynowali przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zabezpieczono co najmniej 17 ciał. Nie wiadomo, czy to wszystkie ofiary śmiertelne katastrofy drogowej.

Do wypadku doszło w Gruzji w regionie Chewsuretia. Jadący trasą autokar z turystami runął w 80-metrową przepaść. W trakcie akcji ratunkowej udało się odnaleźć 3 rannych, którzy zostali przetransportowani do szpitala. Niestety znaleziono również 17 ciał. Całkowita liczba ofiar nadal jest nieznana, ponieważ nie wiadomo, ile osób jechało autokarem.

Wiadomości opublikowane przez Polskie Radio wskazują, że doszło do zerwania się asfaltu w pobliżu położonej wysoko w górach wioski Szatila - to przez to maszyna runęła w 80-metrową przepaść. Autokarem podróżowali turyści z Tbilisi.

Wioska Szatila stanowi jedną z turystycznych atrakcji Gruzji. W tej części Kaukazu to jedno z niewielu miejsc, w których możemy podziwiać kamienne baszty pochodzące z czasów średniowiecza.

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem Corsą
2. Rozpoznał na ulicy swoje skradzione auto. Ruszył w pościg, pomogła mu policja
3. Jeździsz sprowadzanym autem? Możesz zapłacić 100 zł mandatu - Wielu kierowców nieświadomie łamie przepisy
4. Kierowco, miej się na baczności. Już nie tylko policja będzie mogła kontrolować kierowców. MON przedstawił projekt nowej ustawy
5. Kierowco, unikaj tych stacji paliw. UOKiK ujawnił, że „chrzczą” paliwo
6. Mężczyzna w wypadku stracił żonę i trójkę małych dzieci. Sprawca nie pójdzie do więzienia

Następny artykuł