ZDrogi.pl > Na drogach > Wbiegł pod maskę rozpędzonej ciężarówki. Kierowcy na moment stanęło serce - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:05

Wbiegł pod maskę rozpędzonej ciężarówki. Kierowcy na moment stanęło serce - Wideo

Youtube
Youtube

Szokujące sceny rozegrały się na jednej z francuskich autostrad. Mężczyzna wysiadł ze swojego samochodu i postanowił wbiec wprost pod rozpędzoną ciężarówkę. Kierowcy TIR-a na moment stanęło serce.

O tym, że na publicznych drogach w każdej chwili może dojść do kuriozalnych sytuacji, wiadomo nie od dziś. O tym fakcie przekonał się pewien polski kierowca zawodowy, który był świadkiem szokującego zdarzenia.

Autor nagrania podkreśla, że incydent miał miejsce na francuskiej autostradzie. Nagle zwykła jazda, mogła zamienić się w prawdziwy koszmar.

Pewien mężczyzna wysiadł ze swojego samochodu i wbiegł wprost pod samochód ciężarowy. Kierowca zawodowy niemal go nie potrącił. Jak sugeruje tytuł filmiku na youtube, mogła być to próba samobójcza.

Chwila nieuwagi mogła doprowadzić do tragedii.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

O tym, że mężczyzna być może chciał rozstać się ze swoim życiem, świadczy fakt, że  kierowca ciężarówki wyraźnie ostrzegał go przed zagrożeniem za pomocą klaksonu.

Na szczęście nie doszło do potrącenia. Nieznajomy machnął ręką i bardzo szybko wsiadł do swojego samochodu, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Incydent wpłynął na kierującego TIR-em, który przez kilka minut nie mógł opanować buzujących w nim emocji. Obawiał się, że nagle hamowanie awaryjne mogło doprowadzić do poważnego karambolu, który mógłby kosztować życie wiele osób.

Odjechał, jak tylko się zatrzymałem. Zresztą nie myślałem o wyskakiwaniu, tylko patrzyłem, czy ktoś się nie zabije, uderzając mnie w tył. Chciałem jak najszybciej usunąć się z drogi, żeby trochę ochłonąć. Wideo bez dźwięku, ale odkąd zobaczyłem, że zbliża się do drogi, to trąbiłem aż do zatrzymania, więc o pomyłce nie było mowy - napisał kierowca zawodowy.

A wy co sądzicie o zachowaniu mężczyzny?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube

Powiązane