Warszawa Plac Zbawiciela
Źródło: Twitter/@f_sterczewski

Warszawa oddaje ulicę restauratorom. Sytuacja na placu Zbawiciela szokuje mieszkańców

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
27 Sierpnia 2020

Warszawa. Stołeczny ratusz zamyka pasy ruchu na ruchliwym rondzie i oddaje je do dyspozycji restauratorom. Kierowcy oraz mieszkańcy okolicy są niezadowoleni. Jak długo będą trwać utrudnienia?

Wakacje powoli dobiegają końca, a to oznacza, że w centrum Warszawy wkrótce znowu zrobi się bardzo tłoczno. Ratusz się tym jednak nie przejmuje i wyłączył z ruchu jeden pas na placu Zbawiciela.
Wszystko po to, by poszerzyć ogródki gastronomiczne i dać restauratorom więcej przestrzeni. To dość odważne posunięcie w tak ruchliwej okolicy.
Właściciele lokali, w przeciwieństwie do kierowców i mieszkańców, są w siódmym niebie.

Warszawa. Stołeczny ratusz podjął dość kontrowersyjną decyzję w sprawie placu Zbawiciela.

Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłWideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłCzytaj dalej

Pomysłodawcami modyfikacji jest grupa aktywistów ze stowarzyszenia „Miasto Jest Nasze". Grupa już od początku wakacji proponowała, aby zamykać jezdnię placu Zbawiciela od godz. 13 w piątki do godz. 23 w niedziele. Okolica w weekendy miała się zamienić w wielką plenerową kawiarnię.

Aktywistów wspierał Beniamin Łuczyński, rzecznik MJN, tłumacząc, że podczas pandemii musimy zachować odpowiedni dystans. Więcej przestrzeni pozwala na zachowanie większej odległości między klientami.

Warszawa. Ratusz zamyka pasy ruchu na ruchliwym rondzie i oddaje je do dyspozycji restauratorom.

Do planu aktywistów Ratusz przychylił się tuż przed końcem czerwca. Postanowił jednak nieco pozmieniać. Decyzją Urzędu m. st. Warszawy, zamiast zamykać plac na weekend, władze postanowiły zamknąć zewnętrzny pas ronda i przekazać go w całości w ręce lokali gastronomicznych i restauratorów.
Eksperyment ma potrwać co najmniej do połowy września.

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem Corsą
2. Rozpoznał na ulicy swoje skradzione auto. Ruszył w pościg, pomogła mu policja
3. Jeździsz sprowadzanym autem? Możesz zapłacić 100 zł mandatu - Wielu kierowców nieświadomie łamie przepisy
4. Kierowco, miej się na baczności. Już nie tylko policja będzie mogła kontrolować kierowców. MON przedstawił projekt nowej ustawy
5. Kierowco, unikaj tych stacji paliw. UOKiK ujawnił, że „chrzczą” paliwo
6. Mężczyzna w wypadku stracił żonę i trójkę małych dzieci. Sprawca nie pójdzie do więzienia

Następny artykuł