Volkswagen Golf 2
Źródło: Volkswagen Golf 2

Niewyobrażalne osiągi Volkswagena Golfa 2. Jest szybszy nawet od Porsche - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Listopada 2020

Volkswagen Golf 2, tego samochodu nie trzeba nikomu specjalnie długo przedstawiać. Jednym słowem KLASYKA. Czy ten poczciwy pojazd może być szybszy od Porsche? Ciężko sobie to wyobrazić, ale taka jest rzeczywistość. Pewien egzemplarz jest szybszy nawet od sporo młodszych sportowych samochodów.

Volkswagen Golf 2 szybszy od Porsche? Ten egzemplarz wyróżnia się niewiarygodnymi osiągami. Nagranie udowadnia, że poczciwy Golf wymiata.

Volkswagen Golf 2 szybszy nawet od Porsche? Z łatwością wyprzedzający BMW M4 czy inne sportowe wózki? Tak to możliwe. Udowadnia o tym pewien egzemplarz niemieckiego klasyka, który pokaz swoich umiejętności dał na legendarnym torze Nurburgring.

Dzisiaj grzeje:

1. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa

2. Dramat na drodze. Kierowca staranował policjanta, który chciał go ukarać za brak maseczki

3. GIS bije na alarm w sprawie popularnego sera. Nawet z dobrym zdrowiem możesz cierpieć 3 dni

Twórcą niezwykłego Golfa jest Nigel Pinder. Pojazd przejechał okrążenie północnej pętli toru Nurburgring w 7 minut i 34 sekundy. Warto wspomnieć, że mowa o samochodzie z 1990 roku i skrupulatnie budowanego w szopie.

Warto dodać, że o takim czasie mogą skutecznie zapomnieć zarówno Mercedesy czy BMW. Twórcy należy się bardzo spora doza szacunku, za wykonaną pracę, która pewnie nie należała do najłatwiejszych.

Straszliwy wypadek. Siła uderzenia była tak duża, że auto rozpadło się na dwie częściStraszliwy wypadek. Siła uderzenia była tak duża, że auto rozpadło się na dwie częściCzytaj dalej

Wyjątkowy Golf 2 ma pod maską 2-litrową jednostkę z Golfa 3 z turbosprężarką Garret. Pojazd generuje niebagatelną moc 440 KM. Do tego skrzynia biegów z Golfa 4 z mechanizmem różnicowym o ograniczonym uślizgu. Dodajmy kilka rozwiązań aerodynamicznych i mamy auto o niezwykłych osiągach, co dokładnie widać na poniższym nagraniu.

Zobacz także:

1. Ukradkiem zrobił mamie zdjęcie, gdy leżała na plaży. Gdy je zobaczyła pobladła z wściekłości, po komentarzu chciało jej się płakać

2. Nagła, poważna eksplozja w Biedronce. Wejście do sklepu całkowicie zrujnowane, zatrważające sceny

3. Praca marzeń. Tesla oferuje etat w fabryce za kilkanaście tysięcy złotych

4. Kuriozalny podatek nałożony na Diesla i benzynę. Odczują go setki tysięcy kierowców

5. Atak w Bytomiu. Mężczyzna wbił nóż w szyję taksówkarzowi

6. Arkadiusz Milik pławi się w luksusach. Jego dom wygląda jak prawdziwy pałac, niesamowite luksusy

7. Joe Biden jako prezydent USA to świetna wiadomość dla klimatu. Kompletna opozycja "antynaukowej" postawy Trumpa

Następny artykuł