ZDrogi.pl
Inspekcja Transportu Drogowego

Inspekcja Transportu Drogowego/Youtube

Użył sygnałów dźwiękowych by ominąć korek. Kierowcy karetki grozi surowa kara - Wideo

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

W poważne tarapaty wpadł kierowca karetki, który chcąc ominąć ogromny korek, zdecydował się użyć sygnałów dźwiękowych. Jak się później okazało, karetka okazała się pojazdem (nie) uprzywilejowanym. Do akcji bardzo szybko wkroczyli funkcjonariusze CANARD.

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że za nieuprawnione używanie sygnałów świetlnych (czerwonych, bądź też niebieskich świateł), a także korzystnie z sygnałów dźwiękowych grozi surowa kara.

Przekonał się o tym pewien kierowca karetki, który zdecydował się na ominięcie ogromnych korków.

Jeden istotny szczegół zdemaskował pojazd (nie) uprzywilejowany.

Do tego nietypowego incydentu doszło we wtorek 18 maja w samym centrum Warszawy. Pewien kierujący karetką tuż po wyjechaniu z parkingu spod Pałacu Kultury i Nauki, zdecydował się użyć sygnałów dźwiękowych.

Co ciekawe, mężczyzna nie włączył niebieskich sygnałów świetlnych, co zainteresowało inspektorów służby nadzoru nad ruchem drogowym z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

KMPSP w Lublinie

Siłą wciągnął byłą partnerkę do swojego auta. Później z impetem wbił się w kościelny mur

CZYTAJ DALEJ

Kierowca chciał jak najszybciej ominąć ruchliwe skrzyżowanie ulic Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich. Fakt przejazdu na czerwonym świetle zwrócił uwagę służb. Po chwili dokonali oni zatrzymania pojazdu, a następnie przystąpili do niezbędnej kontroli, który wykazała multum nieścisłości.

Kierowca karetki przyznał, że użył sygnału dźwiękowego, by szybko ominąć korek. Ustalono, że samochód nie był karetką pogotowia, a jedynie pojazdem zarejestrowanym jako  „pojazd specjalny” z przeznaczeniem „karetka sanitarna”.

Samochód nie miał specjalnego zezwolenia wydawanego przez ministra do spraw wewnętrznych, które pozwalałoby na poruszanie się w sposób uprzywilejowany.

Nie był to jednak koniec problemów kierującego. W czasie przeprowadzonych czynności okazało się, że nie posiada on odpowiednich uprawnień do kierowania samochodem uprzywilejowanym.

Na miejsce bardzo szybko wezwano patrol policji, która zadecydowała o natychmiastowym demontażu niebieskich świateł. Teraz o losie kierowcy, jak i właściciela pojazdu zadecyduje sąd.

Za podobne wykroczenia grozi kara do nawet 14 dni aresztu bądź też wysokiej grzywny. Warto podkreślić, że użyte w tym celu urządzenia lub elementy oznakowania podlegają przepadkowi.

Źródło: GITD

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >