BMW Klasyk
Źródło: reddit

Gwiazda TVN sprzedaje prawdziwą perełkę. Wyjątkowa BMW E30 po swapie może być twoja

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Października 2020

Gwiazda telewizji TVN sprzedaje swoje BMW. Mowa o słynnym modelu E30. Pojazd oferuje 193 konie i benzynowy silnik 2.8. Cena zwala z nóg, aczkolwiek i tak warto.

BMW E30 po swapie wystawione na sprzedaż przez gwiazdę TVN. Pojazd może być twój za 39000 złotych.

Gwiazda TVN sprzedaje swoje BMW E30. Marcin Prokop, bo właśnie o nim mowa, może nazywać się mianem prawdziwego fana motoryzacji. Jest on bowiem właścicielem ciekawej i bogatej kolacji klasyków, które zapisały się w historii motoryzacji.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość

2. Tragiczne zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym. Zginęła 48-letnia kobieta

3. Przyłapano nietypową karetkę. W służbie zdrowia jest aż tak źle?

Jeden z nich, został wystawiony na sprzedaż. Chodzi o BMW E30. Prezenter określił pojazd mianem jednego ze swoich ulubionych aut. Do opisu dodał również „smutek jest to wielki ale dla nowego właściciela będzie to sama radość”.

Warto przybliżyć informacje dotyczące samego pojazdu. Auto wyjechało z fabryki w 1986 roku, posiadając silnik 324d o mocy 86 KM. Można powiedzieć, że radość z jazdy takim cackiem byłaby znikoma. Dlatego BMW od razu po przyjeździe do Polski trafiło do serwisu, w którym dokonano zmiany silnika na benzynowe 2.8 o mocy 193 KM pochodzące z 1996 roku. W 2019 r. jednostka napędowa przeszła kompleksowy remont.

Pojazd miał być szybkim, a zarazem luksusowym pojazdem, który miał dostarczać właścicielowi mnóstwo frajdy oraz pozytywnych emocji.

BMW Marcina Prokopa

Po wymianie silnika, BMW zostało rozebrane, a następnie wypiaskowane a później zabezpieczone przed rdzą i pomalowane lakierem o nazwie „bronzitbeige metallic”. Zmodyfikowano również siedzenia w taki sposób, by ponad 2-metrowy Pan Marcin Prokop mógł wygodnie podróżować swoim wozem.

Lansowali się drogim Mercedesem na ulicach miasta. Ich zabawa skończyła się tragicznie - WideoLansowali się drogim Mercedesem na ulicach miasta. Ich zabawa skończyła się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Dodano sportową kierownicę, centralny zamek z pilotem i zegary, pokazujące m.in. temperaturę oleju. Zamontowano także nieseryjny wydech, zapewniający cudowne brzmienie.

BMW Marcina Prokopa

Gwiazda TVN wycenia swój pojazd na 39 000 złotych. Sprzedający zaznacza jednak, że nawet ta kwota nie oddaje tego, ile zostało włożone w BMW. Jedno jest pewne, prawdziwych amatorów bawarskiej myśli technicznej nie zabraknie.

Ogłoszenie na portalu Otomoto.pl: Marcin Prokop sprzedaje swoje BMW E30

Zdjęcia pochodzą z ogłoszenia z serwisu Otomoto.pl

Zobacz także:

1. Minister zdrowia wygadał się w Polsacie. Nie ma żadnych złudzeń. "Będziemy utrzymywali reżim". Złe wieści dla Polaków i turystów zza granicy

2. Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitego

3. A jednak, rząd w końcu dopiął swego. Nowy podatek coraz bliżej, Polacy mają się czego obawiać

4. Rozpędzony TIR jechał wprost na stojące auta. Mogło dojść do wielkiej tragedii - Wideo

5. Koparka zgarnęła Passata na skrzyżowaniu w Gliwicach

6. Byliście ostatnio w Biedronce? Uwaga, pojawiła się informacja o niebezpiecznym produkcie, lepiej go wyrzucić

7. Wybieracie się do Zakopanego? Babuszka z własnymi wyrobami chwyci Was za serce, pomóżcie

Następny artykuł