ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Gwiazda TVN sprzedaje prawdziwą perełkę. Wyjątkowa BMW E30 po swapie może być twoja
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:51

Gwiazda TVN sprzedaje prawdziwą perełkę. Wyjątkowa BMW E30 po swapie może być twoja

BMW Klasyk
reddit

BMW E30 po swapie wystawione na sprzedaż przez gwiazdę TVN. Pojazd może być twój za 39000 złotych. 

 Gwiazda TVN sprzedaje swoje BMW E30. Marcin Prokop, bo właśnie o nim mowa, może nazywać się mianem prawdziwego fana motoryzacji. Jest on bowiem właścicielem ciekawej i bogatej kolacji klasyków, które zapisały się w historii motoryzacji.

 Jeden z nich, został wystawiony na sprzedaż. Chodzi o BMW E30. Prezenter określił pojazd mianem jednego ze swoich ulubionych aut. Do opisu dodał również „smutek jest to wielki ale dla nowego właściciela będzie to sama radość”.

 Warto przybliżyć informacje dotyczące samego pojazdu. Auto wyjechało z fabryki w 1986 roku, posiadając silnik 324d o mocy 86 KM. Można powiedzieć, że radość z jazdy takim cackiem byłaby znikoma. Dlatego BMW od razu po przyjeździe do Polski trafiło do serwisu, w którym dokonano zmiany silnika na benzynowe 2.8 o mocy 193 KM pochodzące z 1996 roku. W 2019 r. jednostka napędowa przeszła kompleksowy remont.

 Pojazd miał być szybkim, a zarazem luksusowym pojazdem, który miał dostarczać właścicielowi mnóstwo frajdy oraz pozytywnych emocji. 

Po wymianie silnika, BMW zostało rozebrane, a następnie wypiaskowane a później zabezpieczone przed rdzą i pomalowane lakierem o nazwie „bronzitbeige metallic”. Zmodyfikowano również siedzenia w taki sposób, by ponad 2-metrowy Pan Marcin Prokop mógł wygodnie podróżować swoim wozem.

Dodano sportową kierownicę, centralny zamek z pilotem i zegary, pokazujące m.in. temperaturę oleju. Zamontowano także nieseryjny wydech, zapewniający cudowne brzmienie.

 Gwiazda TVN wycenia swój pojazd na 39 000 złotych. Sprzedający zaznacza jednak, że nawet ta kwota nie oddaje tego, ile zostało włożone w BMW. Jedno jest pewne, prawdziwych amatorów bawarskiej myśli technicznej nie zabraknie. 

Ogłoszenie na portalu Otomoto.pl: Marcin Prokop sprzedaje swoje BMW E30

 Zdjęcia pochodzą z ogłoszenia z serwisu Otomoto.pl

Powiązane