Traktor
Źródło: zawiercie.slaska.policja.gov.pl

Nastolatek zbudował traktor i zaplanował kulig. Zabawa zakończyła się wielką tragedią

Piotr DutkaPiotr Dutka
13 Grudnia 2020

Traktor to bardzo popularny pojazd rolniczy, który w znacznej mierze ułatwia funkcjonowanie każdego gospodarstwa. Rzadko kiedy spotyka się tego typu własnoręczne konstrukcje. Na skonstruowanie własnej maszyny wpadł pewien nastolatek, który zdecydował się również na szaleńczy kulig. Niebezpieczna zabawa zakończyła się prawdziwym dramatem.

Traktor własnoręcznej roboty doprowadził do tragedii. Kulig urządzony przez nastolatków zakończył się prawdziwym dramatem.

Ciągnik rolniczy to niezwykle pomocny pojazd, który znacząco pomaga w pracy na roli. Czasami rolnicy decydują się na lekkie modyfikacje swojego sprzętu, bądź decydują się na stworzenie własnej maszyny.

Bardzo pomysłowemu nastolatkowi z województwa śląskiego takie przedsięwzięcie się udało. Zbudował on własny traktor i jak się później okazało o tym fakcie było bardzo głośno w całej Polsce.

Zobacz także Polski skoczek zalał się łzami. Poszło na żywo w TVP, nikt nie spodziewał się podobnych słów

Incydent miał miejsce w miejscowości Ryczów-Kolonia w powiecie zawierciańskim.

Zbudowany traktor nie miał dokumentów, które uprawniałyby kogokolwiek do czynnego użytkowania tej maszyny. Warto również podkreślić, że konstruktor tej maszyny ma tylko 16 lat.

Zobacz także: Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje legenda

Chłopak zdecydował się na budowę pojazdu, który wymagał ogromnego wkładu pracy oraz energii. Ostatecznie dopiął on swego i jako, że jest on zapalonym fanem motoryzacji, takie przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem.

Przypominamy, że konstrukcje przydomowej roboty nie mogą poruszać się po publicznych drogach. Muszą zostać przeprowadzone odpowiednie testy, które potwierdzą ich bezpieczeństwo oraz uprawnią je do poruszania się w legalny sposób.

Panek wczoraj udostępnił klientom Porsche Cayman. Teraz ma problem - ZdjęciaPanek wczoraj udostępnił klientom Porsche Cayman. Teraz ma problem - ZdjęciaCzytaj dalej

Po finalizacji swojego projektu, chłopak postanowił wybrać się na kulig wraz ze swoim kolegą. 16-latek prowadził traktor, do którego przyczepiono troje sanek.

W momencie zdarzenia na błotniku pojazdu znajdował się jego. Najprawdopodobniej wskutek przekroczenia odpowiedniej prędkości nieletni stracił panowanie nad pojazdem.

Traktor przewrócił się i przygniótł 16-latka. Niewinna zabawa zakończyła się ogromnym dramatem.

Młody konstruktor został przewieziony do najbliższego szpitala. Jego koledze nic poważnego się nie stało. Obecnie sprawą zajmuje się zawierciańska policja, która wyjaśnia szczegóły tego koszmarnego zdarzenia.

Warto przypomnieć apele krajowej policji, która prosi o rozwagę na drodze. Wzywa również, by nie urządzać kuligów poprzez doczepianie sanek do samochodów.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł