Tesla Roadster
Źródło: Photo by Tesla

Tesla Roadster wprowadzi rozwiązanie rodem z F1. Rewolucja na horyzoncie

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Sierpnia 2020

Tesla Roadster ma być elektryczną premierą dekady. Pojazd wzbudza gigantyczne zainteresowanie i powoduje szybsze bicie serca, każdego sympatyka samochodów na prąd. Elon Musk poinformował o bardzo ciekawym rozwiązaniu, które kojarzone jest z Formułą 1.

Tesla Roadster elektryczną premierą dekady. Elon Musk zapowiada rewolucyjne rozwiązanie.

Tesla Roadster, czyli elektryczny supersamochód jest i w przyszłości będzie odpowiedzią na sportowe, spalinowe hipercary. Każdy fan marki z niecierpliwością czeka na ten model. Premiera była planowana na ten rok, jednak mnogość pomysłów oraz innowacyjne rozwiązania skutecznie przesuwają ten termin.

Nowinki dotyczące modelu Roadster wielu mogą wprawić w niemałe osłupienie. Rakiety z pakietu SpaceX gwarantujące sprint do setki w 1,9 sekundy to jedna z ciekawszych opcji.

Wideo- Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem CorsąWideo- Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem CorsąCzytaj dalej

Elon Musk nie przestaje zaskakiwać i przekazał kolejną hitową wiadomość. Zdradził, że koła Roadster będą mieć tylko jedną, centralną nakrętkę. Takie rozwiązanie jest kojarzone w głównej mierze z Formuła 1 oraz wyścigowymi pojazdami GT. System był wykorzystywany w takich autach jak Porsche Carrera GT, Koenigsegg Regera czy Lamborghini Aventador SV.

Tesla Roadster. Kiedy premiera tego elektrycznego potwora?

Na ten moment ciężko mówić o jakiś konkretnych terminach wprowadzenia tego modelu. Według sugestii samego Elona Muska, rozpoczęcie produkcji będzie realne w okresie od 12 do 18 miesięcy.

Zobacz także:

1. Już wkrótce premiera nowej FSO Syreny. Vosco EV ma być hitem sprzedaży. Jeden szczegół zaskakuje

2. Zenek Martyniuk kupił nowego Mercedesa. Cena? Powala na kolana

3. Wideo - Tragiczny wypadek z udziałem dwóch motocyklistów. Uderzyli w samochód przy prędkości 150 km/h

4. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił

5. Lucid Air, czyli Tesla na sterydach. Rekordowy zasięg elektrycznej piękności

Następny artykuł