Tesla fabryka
Źródło: tesla

Tesla ma poważne problemy z budową nowej fabryki. Producent musi wpłacić 100 mln euro kaucji

Piotr DutkaPiotr Dutka
21 Grudnia 2020

Tesla to producent elektrycznych samochodów, który jest znany niemal każdemu fanowi motoryzacji. Niestety, plany Elona Muska dotyczące budowy nowej fabryki pod Berlinem, znacząco się komplikują. Amerykanie napotkali kolejne problemy związane z inwestycją na niemieckiej ziemi.

Tesla ma kolejne kłopoty związane z budową nowej fabryki pod Berlinem. Musi zapłacić sporą sumę pieniędzy.

Samochody elektryczne prosto z fabryki Tesli są produktem pożądanym przez sporą część motoryzacyjnych fanów. Niestety, ale budowa nowej, super-fabryki na Starym Kontynencie generuje mnóstwo problemów.

Budowa fabryki Tesla Gigafactory w Gruenheide pod Berlinem została wstrzymana. Producent elektryków nie może kontynuować zaplanowanych prac, ponieważ wcześniej musi zapłacić aż 100 milionów euro kaucji.

Tesla musi zapłacić kaucję. Według dziennika Tagespiegel jest ona wymagana przez Brandenburska Agencja Środowiska.

Amerykanie musieli uiścić opłatę do 17 grudnia bieżącego roku i tego nie uczynili. Producent wystąpił za pośrednictwem swoich prawników o wydłużenie tego terminu do 15 stycznia 2021 roku.

Gigantyczna tragedia w drodze do McDonalds. 14-latka straciła życie w przerażających okolicznościachGigantyczna tragedia w drodze do McDonalds. 14-latka straciła życie w przerażających okolicznościachCzytaj dalej

Wiadomo jednak, że Agencja Środowiska dała jednak firmie czas do 4 stycznia 2021 r. Co to oznacza dla firmy zarządzanej przez Elona Muska?

Decyzja zapadła równolegle do toczącego się przed Wyższym Sądem Administracyjnym Berlina-Brandenburgii postępowania dotyczącego oczyszczenia 82,2 hektara lasu, przeciwko któremu wystąpiły organizacje ekologiczne.

Państwowa Agencja Środowiska podkreśla, że Tesla będzie mogła kontynuować prace - tj. montaż maszyn w lakierni i wycinkę lasu - dopiero po zapewnieniu zabezpieczenia finansowego.

Według zapewnień Tesli, pierwsze samochody zjadą z taśm montażowych w drugiej połowie 2021 roku. Nie wiadomo, czy kolejne problemy firmy związane z budową nowej fabryki odłożą te plany w czasie, aczkolwiek wiele osób uważa, że Elon Musk dotrzyma obowiązującego terminu.

Pierwsze problemy powiązane z budową obiektu, pojawiły się już jakiś czas temu. Budowa niemieckiej fabryki Tesli wstrzymana. Prace opóźniają hibernujące węże

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł