ZDrogi.pl > Na drogach > Szeryf z ciężarówki blokował dwa pasy ruchu. Szybko pożałował swojego zachowania - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:03

Szeryf z ciężarówki blokował dwa pasy ruchu. Szybko pożałował swojego zachowania - Wideo

Youtube
Youtube

O tym, że pajacowanie na drodze nie popłaca, wiadomo nie od dziś. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien kierowca zawodowy, który w chamski sposób blokował dwa pasy ruchu. Nie spodziewał się, że jego popisy obserwują funkcjonariusze policji.

W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z „uwielbianym” przez wszystkich „szeryfowaniem” na publicznej drodze, którego finał zaskoczył wszystkich (a w szczególności samego „szeryfa”).

Na szczęście tym razem drogowa arogancja oraz bezmyślność zostały bardzo szybko ukarane przez funkcjonariuszy.

Antybohaterem poniższego nagrania jest kierowca zawodowy, który prowadząc wielotonowy zestaw, stał w pokaźnym korku. Co ciekawe, blokował dwa pasy ruchu, tak aby żadnej z kierowców znajdujących się za nim, nie mógł do wyprzedzić.

Nie trzeba być jasnowidzem, by wiedzieć, że irytacja pozostałych uczestników ruchu sięgała zenitu.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Na szczęście bezczelny szeryf wpadł w ręce sprawiedliwości. Podczas swoich popisów nie zauważył, że jest bacznie obserwowany przez funkcjonariuszy policji, którzy poruszali się tą samą trasą w oznakowanym radiowozie.

Nieodpowiedzialny kierujący został złapany na gorącym uczynku, przez co momentalni stracił ochotę na kontynuowanie swojego bezmyślnego zachowania. Po zobaczeniu pojazdu uprzywilejowanego pokornie wrócił na swój pas.

Policjanci szybko przystąpili do zatrzymania ciężarówki i przeprowadzili niezbędną kontrolę. Jesteśmy przekonani, że poniższa sytuacja zakończyła się surowym mandatem.

Według nas podobne zachowanie powinno być karane w bardzo surowy sposób. Wysoka kara finansowa oraz utrata uprawnień na długi czas to najlepsze rozwiązanie.

Być może tak drastyczny krok, zdołałby uświadomić wszystkim szeryfom, że osobiste egzekwowanie sprawiedliwości jest kompletnie bez sensu. Niestety, ale wciąż spore grono kierowców uważa się za lepszych i mądrzejszych od innych, generując tym samym poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: NaMasce.pl