Škoda wprowadza nowe rozwiązanie
Źródło: Materiały Prasowe

Twój telefon powie Ci, co nie tak z autem. Rozpozna to po dźwięku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Października 2020

Škoda wprowadza nietypowe rozwiązanie, które pomoże usprawnić diagnostykę auta. Nowe rozwiązanie ma ułatwić życie klientów i serwisantów. Czas pokaże, czy sprawdzi się w praktyce.

Choć brzmi to niedorzecznie, to tak może wyglądać przyszłość. Škoda stworzyła aplikację na smartfona, która dzięki analizie dźwięków wydawanych przez samochód zdradzi nam problemy trapiące poszczególne podzespoły.

Sound Analyser - tak nazywa się nowa aplikacja Škody, na początku trafi do 245 dealerów z 14 europejskich krajów. Rozwiązanie to będzie wsparciem dla serwisantów, które pozwoli z dużym prawdopodobieństwem wskazać problem, z którym zmaga się auto. Wszystko wyłącznie na podstawie wydawanych przez nie dźwięków.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Škoda wprowadza nietypowe rozwiązanie dla serwisantów

Zasada działania jest banalnie prosta - aplikacja posiada w swojej bazie wzorcowe dźwięki pracy poszczególnych elementów auta. Zadaniem aplikacji jest zarejestrowanie dźwięku pracy tych podzespołów, a następnie porównanie brzmienia ze wzorcem. Jeśli któryś z dźwięków będzie znacznie różnił się od prawidłowego - oznaczać to może problemy w tym konkretnym podzespołem.

Podczas testów aplikacji skuteczność w wykrywaniu nieprawidłowości w pracy komponentów sięgała aż 90 procent. Oznacza to, że pozornie proste rozwiązanie może stanowić dużą pomoc w pracy serwisantów. Skorzystają również klienci - diagnoza problemów będzie znacznie szybsza.

Škoda Sound Analyser może zagościć na pokładzie aut czeskiej marki

Niewykluczone, że w przyszłości podobne rozwiązania zagoszczą na stałe na pokładzie nowych modeli Škody. W ten sposób auto na bieżąco miałoby analizować dźwięki wydawane przez pojazd i informować kierowcę o problemach.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł