samochód
Źródło: zdrogi.pl

Kilkaset tysięcy samochodów z poważnymi usterkami. W większości chodzi o jednego producenta

Piotr DutkaPiotr Dutka
24 Października 2020

Samochód dla każdego z nas jest bardzo ważnym środkiem transportu. Jak się okazuje, w naszym kraju najbardziej awaryjnym producentem jest Volvo. Jednak są jeszcze inne marki, które spędzają sen z powiem ich nabywcom.

Samochody z poważnymi awariami. W naszym kraju dominują trzy główne marki mające poważne usterki. Ich właściciele powinni uważać.

Samochód jest bardzo ważnym środkiem transportu. Wie o tym każdy z nas. Kierowcom zależy w głównej mierze na niezawodności i komforcie jazdy. Niestety, nie każdy samochód może to zaoferować.

Wiele aut w naszym kraju zmaga się z poważnymi usterkami. Najbardziej awaryjne okazuje się Volvo. Usterki dotyczą 200 tys. samochodów rejestrowanych w Polsce, wynika z danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar za trzy pierwsze kwartały 2020 roku. Oznacza to, że co trzecia usterka dotyczy samochodów szwedzkiej marki.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd podjął decyzję w sprawie zamknięcia cmentarzy. 1 listopada pojedziemy na groby bliskich?

2. Pechowy transport karawanu. Ciało zmarłego znalazło się na skrzyżowaniu

3. Aż 58% chorujących na koronawirusa zmaga się z niebezpiecznym powikłaniem. Wiemy, czym się objawia

Bilans Volvo nie napawa optymizmem. Zgłosiło ono bowiem tylko w tym roku do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ponad 61 tys. wadliwych aut. Ponad połowa samochodów została objęta największą w tym roku kampanią naprawczą, podał portal bankier.pl.

Drugie miejsce tego niechlubnego rankingu okupuje Mercedes, który również nie ma się czym chwalić. Od początku 2020 roku do końca ubiegłego miesiąca do warsztatów wezwano aż 29 776 właścicieli pojazdów rodem ze Stuttgartu.

Jeep spadł w ogromną przepaść. Kobieta z dwoma psami może mówić o wielkim szczęściu - WideoJeep spadł w ogromną przepaść. Kobieta z dwoma psami może mówić o wielkim szczęściu - WideoCzytaj dalej

Na początku października na jaw wyszły kolejne usterki - w 22 tys. pojazdów modeli 197, 204, 207, 164, 169, 171, 203, 212 i 251 wykryto usterki poduszek powietrznych po stronie kierowcy.

Bardzo problematyczna okazała się również Toyota, która zgłosiła aż 20 tysięcy usterek w swoich autach. Zdecydowana większość (81 proc.) spośród 203 968 aut objętych naprawami stanowiły samochody osobowe. Bankier.pl przypomina, że podobny wynik osiągnięto w ubiegłym roku. Wówczas serwisowanych było 265 tys. aut zarejestrowanych w Polsce.

Zobacz także:

1. Policja prosi o pomoc, w polskim mieście doszło do zagadkowej śmierci. Opublikowano nagranie

2. Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Prezydent mógł zarazić gwiazdę polskiego sportu

3. Kuriozalny podatek nałożony na Diesla i benzynę. Odczują go setki tysięcy kierowców

4. Chamski kierowca zajechał drogę a następnie zaatakował kobietę. Niesamowity finał tej sytuacji - Wideo

5. Cudowny Mustang kompletnie zniszczony przez strażaków. Trudno powstrzymać łzy

6. Tadeusz Rydzyk wpadł w furię po krytyce kardynała Dziwisza. "Masoneria, centrale antyewangelizacyjne"

Następny artykuł