Rowerzyści muszą uważać na rozsypane szkło
Źródło: @LPanstwowe

Uwaga na ścieżki w podwarszawskich okolicach. Może dojść do niebezpiecznej sytuacji

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
31 Grudnia 2020

Rowerzyści musieli dać się mocno we znaki jednemu z mieszkańców okolic Nadleśnictwa Chojnów. Postanowił w niebezpieczny sposób pozbyć się problemu. Nieznany sprawca porozsypywał kawałki szkła na ścieżkach leśnictwa - wszystko po to, aby rodziny z dziećmi miały na nie wyłączność.

Na terenie Nadleśnictwa Chojnów na jednej ze ścieżek znaleziono potłuczone butelki - może nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego, gdyby sprawca nie umieścił na ziemi odręcznie napisanej tabliczki.

Przeczytać na niej można, że jego działania skierowane są przeciwko rowerzystom.

O nietypowej sytuacji w „Lesie Młochowskim” poinformowali lokalnych leśników mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy w czasie spaceru natknęli się na rozsypane szkło oraz podejrzaną tablicę.

Rowerzyści muszą uważać na rozsypane szkło

Rowerzyści musieli się dać we znaki autorowi tabliczki

Sprawca informuje o „akcji” wymierzonej przeciwko korzystającym z lasu rowerzystom. Jego Autor tablicy zapowiada regularne rozsypywanie szkła w tym miejscu, aby zabezpieczyć ścieżkę przed wjazdem rowerów i zapewnić jej rodzin z dziećmi.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Rowerzyści nie są jedynymi, którzy muszą uważać

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia leśnicy usunęli ze ścieżki rozsypane kawałki szkła oraz powiadomili o zajściu Straż Leśną i policję. Obecnie trwa dochodzenie, które ma na celu ustalenie sprawcy.

Dodatkowo leśnicy intensywnie patrolują okolicę w celu sprawdzenia, czy szkło nie zostało rozsypane również w innych miejscach. Warto pamiętać o tym, że rozsypane odłamki szkła stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także zwierząt leśnych.

Tereny podwarszawskiego Nadleśnictwa Chojnów to popularne wśród mieszkańców okolicznych miejscowości miejsce rekreacji i wypoczynku.

Chojnowscy leśnicy apelują o ostrożność podczas leśnych spacerów oraz zgłaszanie podobnych sytuacji do Straży Leśnej.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł