ZDrogi.pl
Robert Kubica

Formuła 1

Robert Kubica ponownie w bolidzie F1. Kierowca zdradził plany na najbliższą przyszłość

17 Listopada 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Robert Kubica zdradził swoje plany na najbliższą przyszłość. Znany polski kierowca informuje, że wśród nich znajduje się opcja powrotu na tor Formuły 1. Wiadomo kiedy do tego dojdzie.

Robert Kubica ponownie zasiądzie w bolidzie Formuły 1. Kierowca zdradził ambitne plany na najbliższą przyszłość. 

 Robert Kubica zdradził swoje plany na najbliższą przyszłość. Bardzo ambitnym, ale jak wskazuje sam kierowca, bardzo realnym założeniem jest powrót na tor Formuły 1.

Kierowca poinformował również o innych, interesujących ruchach. Wiadomo kiedy będzie możliwa realizacja planów Krakowianina. 

W obecnym sezonie 2020, nasz rodzynek w F1 pojawiał się na torze 3 razy. Oczywiście chodzi o treningi przez wyścigami. Mógł zaprezentować się przed GP Styrii na Red Bull Ringu, Grand Prix 70-lecia na Silvestone i Grand Prix Węgier w Hungaroringu. 

Już wiemy, że występów Polaka będzie po prostu więcej. W rozmowie z dziennikarzem TVP poinformował, że jeszcze w tym roku zobaczymy go na torze. Mówił, że pojedzie w treningach przed Grand Prix Bahrajnu i Grand Prix Abu Zabi.

- Moja rola będzie dokładnie taka sama jak zawsze. Odkąd ostatni raz siedziałem w bolidzie, minęło jednak sporo czasu, więc zadanie nie będzie łatwe. Będę musiał szybko przestawić się na jazdę bolidem Formuły 1, a nie autem DTM. Moim celem będzie zebranie jak największej ilości cennych informacji, które pomogą zespołowi przygotować się pod dany weekend, ale i mi pomogą zrozumieć, w jakim kierunku idzie bolid i co się zmieniło przez kilka miesięcy - zaznaczał Kubica.

Wiadomo także, że będą to ostatnie starty polskiego kierowcy w Królowej Motosportu w sezonie 2020. Warto podkreślić, że podstawową parę kierowców Alfa Romeo Racing Orlen stanowią  Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi. 

Robert Kubica ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest pierwszym i jak do tej pory jednym Polakiem, który dostał szasnę w Formule 1. Na swoim koncie ma zwycięstwo w GP Kanady w 2008 roku. 

Krakowianin jest również, mistrzem  Formuły Renault 3.5 z 2005. W latach 2006–2009 był kierowcą zespołu BMW Sauber, rozpoczynając swoją karierę w Formule 1 od roli kierowcy testowego.

Jego obiecująco zapowiadającą się karierę przerwał poważny wypadek podczas rajdu Ronde di Andora w 2011, w którym omal nie stracił prawej ręki. W latach 2013–2016 startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a w debiutanckim sezonie, za kierownicą Citroena DS3 RRC.

Podobne artykuły

Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >
YouTuber Ginger Billy przerobił swojego forda na kosiarkę.

Aktualności

Przerobił starego forda na... kosiarkę. Można kosić w deszczu - Wideo

Czytaj więcej >