ZDrogi.pl > Na drogach > Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Policja
Policja.pl

Do fatalnego incydentu doszło na jednej z dróg województwa łódzkiego. Samochód osobowy z impetem potrącił rowerzystę. Niestety, ale życia mężczyzny nie udało się uratować. Jak się okazało, policja ustaliła wstrząsające fakty.

Chwila nieuwagi, a także brak odpowiedniego skupienia miały fatalne skutki. Kierujący samochodem osobowym potrącił rowerzystę.

Do zdarzenia doszło w piątek w miejscowości Dębina, w gminie Kleszczów, na terenie powiatu bełchatowskiego. Tuż po godzinie 16.50 miejscowe służby zostały zaalarmowane o potrąceniu rowerzysty.

Jak się okazało, jednośladem poruszał się 25-latek, z kolei za kierownicą osobowego audi znajdował się 70-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego.

Według wstępnych ustaleń miejscowej policji wynika, że kierujący rowerem, jechał utwardzonym poboczem ulicy Milenijnej w kierunku Kleszczowa. 

Niestety, ale w pewnym momencie kierujący rowerem wykonał manewr w lewo na jezdnię, wjeżdżając bezpośrednio pod koła audi, jadącego w tym samym kierunku.

Kierowca audi zauważył cyklistę w ostatniej chwili, ale nie zdołał odpowiednio zareagować. Wiadomo, że chwili zdarzenia cyklista nie posiadał elementów odblaskowych.

 W wyniku tego zdarzenia rowerzysta z licznymi obrażeniami został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Niestety, ale pomimo wysiłku ekipy medycznej mężczyzna zmarł.

Wiadomo, że kierowca audi był trzeźwy. Co ciekawe, badanie alkomatem wykonane 25-letniemu poszkodowanemu wykazało, że miał on aż 3 promile alkoholu w swoim organizmie.

Okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z bełchatowskiej policji.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Łódzka

Powiązane