ZDrogi.pl
Przepisy ruchu drogowe

policja.pl

Niebezpieczni kierowcy muszą się mieć na baczności. Nowe przepisy drogowe są bezlitosne. Będzie im grozić nawet dożywocie

15 Września 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Przepisy drogowe obowiązują w jasnym oraz klarownym celu. Mowa o bezpieczeństwie na drodze. W ubiegłym roku na polskich drogach w wyniku wypadku zginęło prawie 3000 osób. Nie brakuje przypadków, w których ofiara zginęła z powodu bezmyślnej jazdy pirata dr

Przepisy drogowe mają ulec zmianie. Piraci drogowi oraz niebezpieczni kierowcy mają być skutecznie karani. Bardzo niebezpiecznym może grozić nawet kara dożywotniego więzienia.

Wypadki na polskich, jak i światowych drogach to niezwykle palący problem. Nie da się ich całkowicie wyeliminować. Można próbować je odpowiednio zredukować.

Niektórzy niebezpieczni kierowcy, którzy spowodowali śmiertelny wypadek, nie zostaje ukaranych, bądź takowe kary są po prostu zbyt niskie. Dyskusja na temat adekwatnych metod karania trwa od wielu lat.

Aż 90 procent respondentów optuje za tym, by wprowadzić surowsze kary dla kierowców, którzy spowodowali śmiertelny wypadek.

Co ciekawe aż 70% zgodziło się, że maksymalna kara dla tych kierowców powinna wzrosnąć do dożywotniego pobytu w więzieniu.

Przepisy drogowe będą bezlitosne. W Wielkiej Brytanii tamtejszy rząd w przyszłym roku planuje wprowadzić odpowiednie reformy dotyczące kar dla kierowców, którzy na publicznych drogach powodują śmierć bądź poważne obrażenia.

Rząd obiecał, że kierowcy, którzy spowodują śmiertelny wypadek podczas przekraczania prędkości, bezmyślnej jazdy, lub podczas korzystania z telefonu komórkowego, zostaną skazani na dożywocie.

Nowe, rewolucyjne przepisy mają wejść w życie od przyszłego roku. Czy taka reforma skutecznie wyeliminuje problem śmiertelnych wypadków. Czy w naszym kraju również przyniosłoby to pożądany efekt?

Podobne artykuły

Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >
YouTuber Ginger Billy przerobił swojego forda na kosiarkę.

Aktualności

Przerobił starego forda na... kosiarkę. Można kosić w deszczu - Wideo

Czytaj więcej >