Przepisy Drogowe
Źródło: zdrogi.pl

Na horyzoncie ogromna zmiana w przepisach. Jazda autostradą już nigdy nie będzie taka sama?

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Grudnia 2020

Przepisy drogowe są niezwykle ważne w kontekście bezpieczeństwa oraz jakości ruchu. Istnieje bardzo realna szansa na kompletną rewolucję jeśli chodzi o poruszanie się po autostradach. Władze bardzo świadomie dążą do zwiększenia na nich płynności, a także bezpieczeństwa ruchu. Pewne rewolucyjne rozwiązanie ma w przyszłości rozwiązać problemy wszystkich kierowców.

Przepisy drogowe ulegną modyfikacjom. Inne ograniczenie prędkości na lewym i prawym pasie ruchu. Wszystko by poprawić bezpieczeństwo na autostradach.

Autostrada to miejsce służące do szybkiej, komfortowej, ale także bezpiecznej jazdy. Kierowcy dzięki odcinkom szybkiej jazdy, bardzo zwinnie przemieścić się z punktu A do punktu B.

Różne ograniczenia prędkości na lewym oraz prawym pasie ruchu to bardzo ciekawe rozwiązanie. Na taki bardzo interesujący pomysł wpadł rząd Finlandii, która ma w planach wprowadzenie specjalnego ograniczenia prędkości dla poszczególnych pasów na odcinkach drogi krajowej numer1, a także autostrady łączącej miasta Helsinki i Turku.

Zobacz także W niedzielę Polacy wyjdą na ulice. Cierpliwość wyczerpana

Przepisy drogowe w zmodyfikowanej wersji mają zacząć obowiązywać od stycznia 2021 roku.

Wedle nowego rozporządzenia, ograniczenie prędkości na lewym pasie ma być o 20 km wyższe niż na jego prawym odpowiedniku. Warto podkreślić, że o ile nowe przepisy wejdą w życie, będą obowiązywać na najbardziej zatłoczonych odcinkach dróg.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Te w zamyśle rewolucyjne działania maja na celu poprawienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenie płynności jazdy.

Każdy kierowca wie, jak bardzo denerwujący potrafią być kierowcy, którzy specjalnie wleką się lewym pasem.

Ograniczenie prędkości będzie mogło ulec znaczącej zmianie, jednak tylko i wyłącznie w zależności od warunków pogodowych i natężenia ruchu. Warto podkreślić, że gdy będą pozwalały na to warunki, ograniczenia będą utrzymane na minimalnym, bardzo rozsądnym poziomie 100 km/h.

Kierowco, robisz to podczas odśnieżania samochodu? Grozi za to drakoński mandatKierowco, robisz to podczas odśnieżania samochodu? Grozi za to drakoński mandatCzytaj dalej

Gdy ruch będzie zatłoczony, ograniczenie będzie zmniejszać się, najpierw do 80 km/h, a następnie do 60 km/h.

A wy co sądzicie o takim innowacyjnym rozwiązaniu? Sprawdziłoby się w naszych, polskich realiach?

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł