ZDrogi.pl
Dolnośląska Policja

Dolnośląska Policja

Przekroczył prędkość i wpadł w poważne tarapaty. Pirat drogowy miał sporo na swoim sumieniu

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Kilka dni temu w ręce dolnośląskich mundurowych wpadł kompletnie nieodpowiedzialny kierujący, który wykazał się skrajną głupotą. Wpadł w ręce policji, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że ma na swoim sumieniu zdecydowanie więcej.

O tym, że polskie drogi zaliczają się do czołówki najniebezpieczniejszych w Europie, wiadomo nie od dziś. Dobitnie świadczy o tym incydent, który miał miejsce kilka dni temu na Dolnym Śląsku.

W jednej z podwrocławskich miejscowości, policjanci tamtejszej drogówki zatrzymali pirata drogowego, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Nie spodziewali się jednak, że będą mieć do czynienia z tak bezmyślnym kierującym.

Kierowca osobowej mazdy zainteresował policyjny patrol, ponieważ przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, poruszając się 97 km/h.

33-latek został niezwłocznie sprawdzony w systemach policyjnych, które nie pozostawiły żadnych złudzeń. Okazało się, że mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dodatkowo w trakcie prowadzonych działań wyszło na jaw, że w momencie zatrzymania był kompletnie pijany. Miał on ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie.

Został on niezwłocznie zatrzymany przez interweniujących policjantów i trafił do policyjnego aresztu. O jego losie zadecyduje lokalny sąd. Można się jednak spodziewać, że ewentualna kara będzie bardzo wysoka.

Polscy policjanci apelują do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności, a także rozwagi podczas jazdy samochodem.

Podkreślają również, że z powodu alkoholu na polskich drogach dochodzi do wielu incydentów, w których ludzie tracą zdrowie i życie. 

Źródło: Dolnośląska Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >