Prawo jazdy
Źródło: Policja.pl

W nowym roku kierowców czekają spore zmiany. Za łamanie tych przepisów możesz stracić prawo jazdy

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Grudnia 2020

Prawo jazdy to najważniejszy dokument każdego kierowcy. Niestety, ale nowy rok przyniesie kilka istotnych zmian, które spowodują, że o utratę uprawnień będzie jeszcze łatwiej. Co dokładnie ulegnie zmianie? Kierowco, musisz zapoznać się z nowymi przepisami.

W nowym roku łatwiej będzie stracić prawo jazdy? Nowe przepisy wejdą w życie już wkrótce.

Przepisy drogowe obowiązujące na publicznych drogach są bardzo ważne. Co jakiś czas są one ulepszane, zmieniane bądź modyfikowane. Nowy rok przyniesie wiele zmian dla polskich kierowców.

Jak się okazuje, najbliższy rok będzie stać pod znakiem widocznych zmian. W przepisach drogowych możemy się spodziewać istotnych zmian, które już wkrótce odczujemy na własnej skórze.

Rok 2021 w głównej mierze ma przynieść istotne zmiany dotyczące bezpieczeństwa pieszych w obrębie przejścia. W praktyce oznacza to, że kierujący będzie miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który wchodzi na przejście albo znajdującemu się na nim.

Jeżeli już jesteśmy przy przejściu dla pieszych, warto przypomnieć, że i piesi będą musieli dostosować się do nowych realiów. Chodzi o zakaz używania telefonu komórkowego oraz innych podobnych urządzeń, podczas pokonywania drogi.

Kierowcy nie mieli pojęcia, zmiana wchodzi życie 1 stycznia. Dotyczy wszystkich siadających „za kółkiem”Kierowcy nie mieli pojęcia, zmiana wchodzi życie 1 stycznia. Dotyczy wszystkich siadających „za kółkiem”Czytaj dalej

Jeżeli chodzi bezpośrednio o prawo jazdy oraz groźbę jego utraty, to musimy przypomnieć, że nowy rok stoi pod znakiem bezwzględnego karania piratów drogowych. Dla wszystkich, którzy lubią ostro przycisnąć, musimy przypomnieć, że już za kilka dni, będzie obowiązywać obniżenie prędkości w obszarze zabudowanym w godzinach nocnych do 50 km/h.

Nielegalna będzie również jazda na zderzaku. W głównej mierze chodzi o to, by na trasach szybkiego ruchu, wyeliminować wszystkich tych, dosłownie przyklejają się swoimi auta do innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowco musisz uważać by nie stracić swojego prawa jazdy. Wraz z nowym rokiem w życie wejdą istotne zmiany.

Ważne zmiany dotkną również egzaminów na prawo jazdy. Chodzi o zmianę czasu, po którym egzaminatorowi, może być przydzielona kolejna osoba egzaminowana. Chodzi o oczywiście o dzienny limit.

Warto podkreślić, że to nie zapewne nie koniec przepisów, które w tym roku kalendarzowym wejdą w życie. Kierowcy muszą być szczególnie uważni by poprzez swoją niewiedzę nie stracić swoich uprawnień.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł