prawo jazdy
Źródło: zdrogi.pl

Szaleńczy rajd zakończył się utratą prawa jazdy. 71-latek odpocznie od kierowania pojazdami

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Grudnia 2020

Prawo jazdy to najważniejszy dokument dla każdego kierowcy. Niestety, wiele osób nie docenia faktu jego posiadania i za wszelką cenę ,,stara” się go stracić. Pewien mężczyzna z powiatu przasnyskiego zdecydowanie przesadził. Jego szaleńczy rajd zakończył się odebraniem uprawnień.

Prawo jazdy. 71-latek stracił swoje uprawnienia w wyniku szaleńczego rajdu. Znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Polscy kierowcy bardzo często łamią przepisy ruchu drogowego. Niestety, ale bardzo często głównym czynnikiem powodującym utratę uprawnień jest nadmierna prędkość.

Może ona przyczynić się do tragicznych zdarzeń drogowych. Jak dobrze wiemy, chwila nieuwagi, bądź też jedna zła decyzja może zaważyć o naszym zdrowiu lub życiu.

Zobacz także: Samochód uderzył w słup energetyczny. Tyle zostało z auta, porażające zdjęcia

Niestety, ale piraci drogowi to plaga polskich dróg. Przykład mężczyzny z powiatu przasnyskiego jest idealnym potwierdzeniem tej tezy.

Do nietypowego zatrzymania doszło w niedzielę 6 grudnia. Funkcjonariusze drogówki natrafili na 71-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który zdecydowanie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Zobacz także: RMF: 28 grudnia możliwy nowy zakaz dla Polaków. Nowe ograniczenia

Prawo jazdy zapewne się mu znudziło. Policjanci nie mogli postąpić inaczej. Spotkała go sroga kara.

Mężczyzna jechał z prędkością 111 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h. Oczywistym jest fakt, że na jego liczniku znalazło się nadprogramowe 60 km/h.

Kierowców czekają nowe opłaty? Rząd chce wprowadzić Strefy Czystego TransportuKierowców czekają nowe opłaty? Rząd chce wprowadzić Strefy Czystego TransportuCzytaj dalej

71-latek nie będzie dobrze wspominał spotkania z funkcjonariuszami drogówki. Został ukarany 400 złotowym mandatem karnym połączonym z 10 punktami karnymi.

Uprawnienia do kierowania pojazdami odzyska standardowo po upływie trzech miesięcy.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł