Kierowco juz wkrótce zmiany w przepisach
Źródło: policja.pl

Kierowco, już wkrótce istotne zmiany w przepisach. Ciężej będzie stracić swoje prawo jazdy

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Września 2020

Prawo jazdy jest dla wszystkich kierowców bardzo ważnym dokumentem. Wszyscy wiemy, że każdorazowe wprowadzanie nowych przepisów nie wiąże się z pozytywną wizją. Jeżeli ten pomysł zostanie zrealizowany, a proponowane przepisy szybko zaczną obowiązywać, ułatwi to życie milionom kierowców.

Prawo jazdy. Kierowco nowe zmiany w przepisach już wkrótce. Pewien rygorystyczny przepis zostanie wycofany.

Chodzi o projekt niekorzystnej ustawy z punktu widzenia każdego kierowcy. Mowa oczywiście o przepisie dającym pieszym pierwszeństwo na przejściu dla pieszych. Na ten moment utknął on w martwym punkcie.


Nie jest on forsowany przez rząd, ponieważ wiązałoby się to z odbieraniem praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Taki stan rzeczy nie podoba się samemu Zbigniewowi Ziobro, który domaga się kilku znaczących zmian w danym projekcie.

Najistotniejsze z przyszłych roszad dotyczy praw jazdy. Jeżeli pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości wejdzie w życie, to nasze uprawnienia stracimy, dopiero gdy przekroczymy 280 km/h na autostradzie oraz 240 km/h na trasie szybkiego ruchu.

Przerażające nagranie z Grudziądza. Kierowca na podwójnym gazie potrącił młodą kobietęPrzerażające nagranie z Grudziądza. Kierowca na podwójnym gazie potrącił młodą kobietęCzytaj dalej

Prawo jazdy miało być odbierane za przekroczenie prędkości o 50 km/h. Pomysł szefa rządu był/jest po prostu niedorzeczny.

W imię zmian w przepisach bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych również nie miałoby racji bytu. Wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości w tej sprawie jest jasny. Chce ono, by pieszy miał obowiązek upewnienia się, czy może bezpiecznie wejść na przejście i kierowca będzie miał szansę wyhamować.

Dodatkowo będzie obowiązywał zakaz korzystania z telefonu na przejściu dla pieszych, torowisku czy przechodzeniu przez jezdnię.

Zobacz także:

1. Pasażerowie pilnie poszukiwani. Kierowca zakażony, jeździł dużo tras
2. Reprezentanci Polski pokłócili się na Instagramie. Pyskówka jak z piaskownicy (FOTO)
3. Wideo - Cwaniak roku. Kierowca Audi znalazł sposób by ominąć kolejkę do świateł
4. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
5. Wideo - Przerażający wypadek. Daewoo Matiz z impetem wbił się w osobowego opla. Ucierpiał również rowerzysta
6. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę

Następny artykuł