Pościg w Jaworznie za kierowcą BMW
Źródło: YouTube: TV Regionalna pl

Policyjny pościg za kierowcą BMW. Padły strzały, dwóch funkcjonariuszy w szpitalu - WIDEO

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Października 2020

Pościg za kierowcą BMW ulicami Jaworzna. Policjanci zmuszeni byli oddać strzały. W trakcie akcji ucierpiało dwóch funkcjonariuszy - ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

W środę 30 września na ulicach Jawora (woj. dolnośląskie) doszło do policyjnego pościgu za kierowcą BMW. Mężczyzna, który miał zakaz prowadzenia pojazdów i był pod wpływem narkotyków, próbował zgubić funkcjonariuszy. Kierowca uciekał, m.in. chodnikiem dla pieszych.

Ostatecznie pirata udało się zatrzymać, ale dwóch policjantów trafiło do szpitala.

Pościg ulicami Jaworzna za kierowcą BMW. Zobacz Wideo

Polscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaPolscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zobacz także: Kobiety spieszyły się do pracy. Pośpiech przypłaciły wizytą w przydrożnym stawie

Do zdarzenia doszło w środę po południu w Jaworze (woj. dolnośląskie). Jak podaje portal RMF FM, policjanci rozpoznali za kierownicą mężczyznę, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Niezwłocznie postanowili go zatrzymać.
Mężczyzna jednak nie miał zamiaru się poddać. Zaczął uciekać, a policjanci ruszyli za nim w pościg. W trakcie pogoni kierowca momentami jechał chodnikiem, którym szli piesi.

Policjanci oddali strzał ostrzegawczy, jednak kierowca mimo to się nie zatrzymał. Przerwał jazdę, dopiero gdy w jego aucie przestrzelono oponę.

Pościg za BMW. Dwóch funkcjonariuszy ucierpiało w trakcie próby zatrzymania.

W aucie poza kierowcą była również jego partnerka. Oboje byli pod wpływem narkotyków, a w ich aucie znaleziono metaamfetaminę.

W wyniku pościgu 2 funkcjonariuszy trafiło do szpitala. Jechali oni radiowozem, w który w trakcie akcji uderzyło uciekające BMW.

RMF FM ustaliło, że ich życiu nic nie zagraża.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecPrzejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecCzytaj dalej

Następny artykuł