Pościg za wywrotką
Źródło: KAS

Próbował uciec wywrotką. Jakimś cudem mu się nie udało

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
28 Września 2020

Pościg za kierowcą wywrotki skończył się niemal równie szybko, jak się zaczął. Po kilku minutach funkcjonariusze wiedzieli już, czemu uciekał. Kierowcy grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska przy granicy z Litwą zatrzymali po krótkim pościgu kierowcę wywrotki. Jak się okazało, przewoził on 45 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
38-letniemu mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Pościg za wywrotką w pobliżu litewskiej granicy. Kierowca szybko się poddał.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy


"Gdyby te papierosy trafiły do nielegalnego obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 1 mln zł” - poinformował oficer prasowy podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki.
Do kontroli i prześwietlenia ładunku urządzeniem RTG funkcjonariusze KAS próbowali zatrzymać wywrotkę na drodze krajowej nr 8. Do zdarzenia doszło w pobliżu polsko-litewskiej granicy.

Kierujący ciężarówką zignorował polecenia funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i zjechał z drogi głównej na lokalną szutrówkę.

Pościg za wywrotkąPościg za wywrotką
KAS

Pościg funkcjonariuszy KAS. Gonitwa trwała raptem kilka minut później się zakończył. Kierowca postanowił się poddać.

Okazało się, że w części ładunkowej przewoził 45 tys. paczek papierosów. Szacunkowa wartość rynkowa takiej ilości to niemal 600 tys. zł.

„Funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy do wszczętej sprawy karnej skarbowej. 38-letni kierowca wywrotki usłyszał zarzut dotyczący nielegalnego przywozu papierosów do Polski. Mężczyzna odpowie również za utrudnianie kontroli celno-skarbowej. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 5” - dodał Czarnecki.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł