Porsche
Źródło: fot. Motor Authority

Panie i Panowie przed wami nowe Porsche 911 GT3. Fani oniemieli z zachwytu

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Grudnia 2020

Porsche to marka samochodów, która jest znana przez każdego fana motoryzacji. Nawet laik jest w stanie wymienić choć jeden model tej kultowej firmy. Niemcy zaprezentowali nową 911 GT3 w wersji Cup. Sympatycy mocnych wrażeń będą bardzo zadowoleni.

Porsche 911 GT3 Cup 992 zaprezentowane. Apetyty fanów zostaną zaspokojone. Pojazd wygląda mocarnie.

Porsche jest marką, którą zna i szanuje każdy fan motoryzacji. Kultowe modele, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii motoryzacji od lat rozgrzewają serca milionów osób na całym świecie.

Model 911 GT3 to ultra mocna odmiana znanego modelu. Przedstawiciele marki zapewniają, że wiele rozwiązań zastosowanych w samochodzie ma zadziwić wszystkich, którzy zdecydują się wsiąść za kółko tego pojazdu.

Porsche

fot. Motor Authority

Warto podkreślić, że torowy wariant modelu GT3 nie będzie dostępny dla wszystkich. Samochód został przeznaczony do ostrej jazdy po torze wyścigowym i to właśnie prywatni odbiorcy będą docelowym klientem niemieckiej marki.

Zobacz także: Tragedia na oblodzonej drodze. Młoda kobieta zginęła w strasznych okolicznościach

Wariant GT3 zadebiutował już 2 lata temu. Wówczas motoryzacyjny świat zachwycił się samochodem niemieckiej marki. Niewiarygodne, ale od tego czasu nie ukazał się żaden torowy wariant tego samochodu.

Porsche zamierza zachwycić motorsportowy rynek. Ekstremalna wyścigówka ma wyznaczać trendy na wyścigowych torach.

Wiemy jednak, że taki stan rzeczy ulegnie diametralnej zmianie. Porsche wypuściło oficjalne zwiastuny dotyczące samochodu wyścigowego GT3 Cup 992-gen 911, który, jak potwierdził producent, będzie gotowy na sezon sportów motorowych 2021.

Porsche

fot. Motor Authority

Zobacz także: Ogromna tragedia o poranku. W przerażającym wypadku zginął młody strażak OSP

Warto podkreślić, że GT3 Cup to sportowa wyścigówka, która jest blisko spokrewniona z drogowym samochodem 911 GT3, którego nowa odmiana ma zostać ujawniona na początku 2021 roku.

Cechami charakterystycznymi nowego GT3 Cup 992 są bardzo szerokie wloty powietrza oraz masywne skrzydło.

Teksty wybrane dla Ciebie

Samochód zyskał na na każdej możliwej płaszczyźnie. Od aspektów silnika aż po kwestie techniczne.

Dramatyczne zderzenie autobusu z osobówką. Zginęła jedna osoba a kilka zostało rannychDramatyczne zderzenie autobusu z osobówką. Zginęła jedna osoba a kilka zostało rannychCzytaj dalej

Bawiąc się w statystykę oraz przytaczając konkretne liczby, od wprowadzenia modelu w 1990 roku, Porsche sprzedało aż 4251 egzemplarzy.

Warto podkreślić, że szczegółowe informacje dotyczące nowego 911 GT3 Cup poznamy 12 grudnia

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł