ZDrogi.pl
policja

zdrogi.pl

Kompletnie pijany mężczyzna pił podczas jazdy. Został zatrzymany przez policjanta po służbie

31 Października 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Policjant po służbie dokonał ważnego zatrzymania. Podjął interwencję wobec kompletnie pijanego kierowcy, który dodatkowo spożywał alkohol podczas jazdy samochodem. Mężczyźnie za kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi długa odsiadka.

Policjant po służbie dokonał nietypowego zatrzymania. Kompletnie pijany mężczyzna stwarzał zagrożenie na drodze. Dodatkowo w czasie jazdy spożywał alkohol. 

Pijani kierowcy to bardzo poważny problem, który od niepamiętnych czasów występuje na polskich drogach. Takich kompletnie nieodpowiedzialnych, wręcz głupich kierowców nie brakuje. Są oni jak bomba z opóźnionym zapłonem. Mogą spowodować tragedię w każdym momencie. 

 Raz na jakiś czas można przeczytać w mediach o obywatelskim zatrzymaniu. Do takiego doszło i w tym przypadku. Bohaterem policjant po służbie, który wykazał się obywatelską postawą. 

W minioną środę, 28 października, pewien policjant po służbie, a dokładniej dzielnicowy  z komendy z Bielska Podlaskiego był świadkiem bardzo nietypowej sytuacji na drodze. W samo południe, jadąc jedną z dróg w gminie Boćki w czasie wolnym od pracy, zauważył volkswagena, który tuż przed nim poruszał się całą szerokością jezdni. W pewnym momencie funkcjonariusz zauważył, że kierowca pije jeszcze alkohol w czasie jazdy.

Dzielnicowy natychmiast podjął interwencję, zmuszając kierującego volkswagenem do zatrzymania i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki. Po przybyciu na miejsce policji i zbadaniu pijanego mężczyzny alkomatem wyszło, że ma on prawie 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Co bardzo ważne, w uchwycie na kubki policja znalazła napoczętą butelkę wódki.

Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia. Można śmiało powiedzieć, że kara jest nieadekwatna do popełnionego czynu.

Podobne artykuły

Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >
YouTuber Ginger Billy przerobił swojego forda na kosiarkę.

Aktualności

Przerobił starego forda na... kosiarkę. Można kosić w deszczu - Wideo

Czytaj więcej >