Policja zatrzymała nożownika
Źródło: Małopolska Policja

Przerażający atak nożownika w autobusie. Sprawca trafił w ręce policji - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
30 Grudnia 2020

Policja dokonała zatrzymania nożownika z Krakowa, który niespełna dwa tygodnie temu zaatakował jednego z pasażerów linii 112. Mężczyzna został zatrzymany 23 grudnia na terenie Skawiny. 38-letni mężczyzna za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może trafić do więzienia na 10 lat. Nagranie udostępnione przez służby jest po prostu przerażające.

Policja zatrzymała nożownika z Krakowa. Mężczyźnie grozi bardzo surowa kara.

Tą sytuację z krakowskiej komunikacji miejskiej, można śmiało określić mianem egzekucji. Małopolska policja udostępniła przerażające nagranie przedstawiające całe zdarzenie.

Do incydentu w jednym z autobusów doszło 17 grudnia w autobusie linii 112 przy ul. Tynieckiej w Krakowie. Jak wiadomo, sprawca był bardzo dobrze znany lokalnym organom ścigania. Za kratki trafiał naprawdę bardzo często.

Według policyjnych informacji, mężczyzna licząc na uniknięcie odpowiedzialności karnej zerwał wszelki kontakty z bliskimi. Często zmieniał miejsce pobytu, sądząc, że w ten wysublimowany sposób uda się mu przechytrzyć funkcjonariuszy.

Mężczyzna wpadł dopiero 23 grudnia, kiedy to policjanci ustalili miejsce jego pobytu. Został on zatrzymany na terenie Skawiny.

Kierowco musisz mieć się na baczności. Zapominając o tej ważnej opłacie, możesz zapłacić drakońską karęKierowco musisz mieć się na baczności. Zapominając o tej ważnej opłacie, możesz zapłacić drakońską karęCzytaj dalej

38-latek odpowie za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za taki czyn grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wcześniej jednak, Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Policja z Małopolski udostępniła przerażające nagranie. Atak nożownika był po prostu wstrząsający. Mężczyzna wielokrotnie dźgnął pasażera nożem.

Jak wiadomo ofiarą tego incydentu jest inny mężczyzna. Zarówno sprawca, jak i poszkodowany znali się wcześniej. Ofiara to młody mężczyzna, który jechał autobusem. Nagle doszło do kłótni pomiędzy mężczyznami.

Gwałtowna wymiana słów przekształciła się w makabryczne zdarzenie. Napastnik zadał 27-latkowi aż kilkanaście ciosów nożem w ręce oraz nogi.

Moment zdarzenia został zarejestrowany przez kamerę autobusu. Nagranie dosłownie mrozi krew w żyłach. Niestety, ale nie jest to jedyna nietypowa sytuacja, która miała miejsce w jednym z polskich miast. Policjanci z Wrocławia, również mieli pełne ręce roboty. Nastolatek siał postrach na drodze. Został zatrzymany przez policję w swoje urodziny

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł