Policja - zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali na stacji maczetą
Źródło: YouTube: FroggerTV

Zaatakowali klientów stacji benzynowej maczetami. Sprawcy złapani po pościgu policyjnym

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
28 Sierpnia 2020

Policja ustaliła, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Ponadto kierujący autem miał na sumieniu kilka innych przewinień. Grozi im do 8 lat więzienia.

Zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu z pobudek chuligańskich usłyszeli mężczyźni, którzy pobili i zranili maczetą dwóch przypadkowych klientów stacji benzynowej w gminie Korzenna w województwie małopolskie.
Jak poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, decyzją sądu 34-latek i 39-latek lat zostali osadzeni w areszcie tymczasowym na trzy miesiące.

Policja dość szybko zatrzymała podejrzanych.

Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokojuStraszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokojuCzytaj dalej

Mężczyźni w nocy w niedzielę 23 sierpnia przyjechali samochodem na stację paliw w gminie Korzenna, gdzie wdali się w awanturę z klientami. W trakcie kłótni doszło do rękoczynów - doszło do pobicia i ataku z użyciem maczety.
Obrażenia poszkodowanych w wieku 20 i 21 lat okazały się niegroźne - na miejscu pomocy udzieliła im karetka pogotowia.

Policja. Zatrzymano mężczyzn, którzy z użyciem maczet zaatakowali klientów stacji.

Sprawcy pobicia uciekli, ale zostali ujęci przez policjantów po dość krótkim pościgu. Podczas kontroli okazało się, że 39-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu oraz ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Pijany był także jego pasażer, który z raną głowy trafił do szpitala.
Mężczyznom postawiono zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu z pobudek chuligańskich. Grozi im do ośmiu lat więzienia. 39-latka spotkać może wyższa kara, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Ponadto odpowie również za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz po cofnięciu uprawnień do kierowania, a także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Zobacz także:

1. Wideo - Kolejny efektowny przelot przez rondo. Koszmarny wypadek zakończony bolesnym lądowaniem
2. Nietypowa kontrola policji. Naprawiał samochód, może trafić do więzienia na 10 lat
3. Policja otrzyma nowe uprawnienia. Właściciele samochodów nie będą zadowoleni
4. Wideo - Czy można driftować autem wielkości domu? Można
5. Wideo - Przeciął trzy pasy, wyjeżdżając z IKEA w Krakowie. Wjechał wprost przed BMW
6. Dramat Patryka Vegi, skarbówka zainteresowała się jego Lamborghini. Trudno uwierzyć dlaczego

Obejrzyj! Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł