Policja
Źródło: Youtube

Policjant łamał prawo, gdy nagle doszło do dramatu. Zadecydował ułamek sekundy - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Stycznia 2021

Policja w głównej mierze ma zapewniać bezpieczeństwo obywatelom, a także dawać przykład poprawną postawą. Ten policjant w perfidny sposób łamał prawo. Wkrótce potem doszło do bardzo groźnego zdarzenia. Poniższe nagranie pokazuje, że że chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

Policjant wysyłał SMS podczas służby. Chwilę później doszło do niebezpiecznego wypadku.

Nie od dziś wiadomo, że utrata czujności, choćby na moment może zakończyć się ogromną tragedią. Poniższe nagranie może jest idealnym przykładem dla wszystkich, którzy nie wykazują się szczególną ostrożnością podczas jazdy.

Do tego niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło w Stanach Zjednoczonych a dokładniej w Tulsie w stanie Oklahoma. Wypadek mógł skończyć się prawdziwą tragedią.

Tamtejsza policja opublikowała ten materiał ku przestrodze. Kamera zamontowana wewnątrz radiowozu ukazuje oficera Policji wysyłającego SMS podczas jazdy. Chwilę później dochodzi o bardzo groźnego incydentu.

Sprawcą całego zdarzenia był inny kierowca, który z wielkim impetem wjechał w radiowóz. Najpierw jednak przekroczył pas zieleni i zjechał na przeciwległy pas ruchu. W wyniku zderzenia policjant doznał lekkich obrażeń. Kierowca SUV nie doznał żadnych obrażeń.

Kierowcy muszą mieć się na baczności. Policja ma nową, skuteczną zabawkęKierowcy muszą mieć się na baczności. Policja ma nową, skuteczną zabawkęCzytaj dalej

Podsumowując całą sytuację, warto podkreślić, że zachowanie policjanta nie jest odpowiednie dla powagi wykonywanego przez niego zawodu.

Funkcjonariusz miał wielkie szczęście, że w momencie roztargnienia nie doszło do większej tragedii. Już nigdy nie będzie wysyłać SMS podczas jazdy samochodem.

Sprawca całego zdarzenia został ukarany. Nie wiadomo, co dokładnie było przyczyną tego zdarzenia. Bardzo prawdopodobne, że o takim, a nie innym finale zadecydowała nadmierna prędkość.

Niestety, ale podobne sytuacje mają miejsce również i w naszym kraju. Nie od dziś wiadomo, że chwila nieuwagi może mieć bardzo poważne konsekwencje. Pewien 78-letni kierowca BMW nagle zjechał na chodnik i potrącił dwie osoby. Poszkodowane osoby zostałby bardzo szybko przewiezione do najbliższego szpitala.

Polskie przepisy dotyczące korzystania z telefonu podczas jazdy dosadnie zakazują takich praktyk. Wprowadzony w art. 45 ust. 2 pkt. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku ma znaczenie szerokie i dotyczy każdego działania powodującego konieczność zajęcia uwagi informacjami zawartymi również na pulpicie tego telefonu”.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł