Policja Hyundai Tucson
Źródło: fot. Hyundai/KONRAD SKURA

Polska policja zbroi się na potęgę. Zakupiła ponad 100 nowych radiowozów

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Grudnia 2020

Policja poważnie dozbraja swoją flotę. Właśnie odebrała 110 egzemplarzy nowych radiowozów, które trafią do komend wojewódzkich w całym kraju. W większości mowa o Hyundaiach Tucson poprzedniej generacji. Dołączą one do elektrycznych modeli Kona.

Policja idzie na zakupy. Ponad 100 nowych radiowozów trafi do komend w całym kraju.

Policja w głównej mierze ma za zadanie utrzymywanie porządku oraz kontrolowanie czy obowiązujące przepisy są przestrzegane przez obywateli. Aby jeszcze skuteczniej wykonywać swoją prace, funkcjonariusze otrzymają do dyspozycji aż 100 nowych radiowozów.

Wszystkie z samochodów będą używane do patrolowania polskich ulic. Wszystkie z nich będą w pełni oznakowane.

SUV-y, które trafiły w ręce polskich służb to egzemplarze Hyundaia Tucson poprzedniej generacji. Pojazdy mają napęd na wszystkie, cztery koła. Warto podkreślić, że wyposażone są w turbodoładowane silniki benzynowe.

Hyundai Tucson radiowóz

fot. Hyundai/KONRAD SKURA

Silnik o pojemności 1.6 litra jest w stanie wygenerować moc 177 KM. Samochody, które trafiły do polskiej policji są trzecią generacją popularnego modelu. Jest ona wytwarzana od 2015 roku.

Tak kończy się jazda z niezabezpieczonym ładunkiem. Płyta ścięła kabinę jak gilotyna - WideoTak kończy się jazda z niezabezpieczonym ładunkiem. Płyta ścięła kabinę jak gilotyna - WideoCzytaj dalej

Warto podkreślić, że istotnym aspektem, który wspomoże prace policjantów jest napęd na cztery koła. W sporej części pomoże on mundurowym w dotarcie w niedostępne miejsca oraz ułatwi prace w terenie.

Policja znacząco powiększa swoją flotę. Kierowcy muszą mieć się na baczności.

Nowe pojazdy są wyposażone zgodnie z wszelkimi wytycznymi podanymi przez KGP.

Hyundaie posiadają specjalne stroboskopowe koguty, głośniki emitujące sygnały dźwiękowe, czy też awaryjne wyłączniki zasilania i standardowe oznakowanie.

Egzemplarze popularnego Tucsona dołączą do dziesięciu sztuk modelu Hyundai Kona z napędem elektrycznym.

Popularny model elektryczny prosto od koreańskiego producenta posiadają ciekawe silniki o mocy 136 lub 204 KM, a także akumulatory dające zasięg aż do 449 km,Właśnie o tych elektrycznych radiowozach było w ostatnim czasie bardzo głośno.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł