Policja - Funkcjonariusz wjechał w butle z gazem
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Sierpnia 2020

Policja ma jasno określone procedury w takich przypadkach. W związku z powyższym wobec policjanta kierującego pojazdem wszczęto postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 98 kw oraz postępowanie z rozdziału 10 Ustawy o Policji. Naganą, w tym przypadku możemy nazwać „wytknięcie ukaranemu przez przełożonego dyscyplinarnego niewłaściwego postępowania.

Do nietypowej sytuacji doszło w Choszcznie. Jak podaje portal motoryzacja.interia, jeden z ich czytelników zarejestrował dość osobliwy obrazek.

Widać na nim uszkodzone policyjne BMW oraz funkcjonariusza, który pomaga, prawdopodobnie pracownikowi stacji, ustawić przewrócony stojak z butlami z gazem.

Komenda Policji w Choszcznie zdradziła portalowi interia.pl, że zdjęcie nie kłamało i widzimy na nim funkcjonariusza, który pomaga sprzątnąć „swój bałagan".

Policja potwierdziła teorię o wypadku.

Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osoboweWideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osoboweCzytaj dalej

W sobotę 15 sierpnia na terenie stacji Orlen w Choszcznie doszło do kolizji radiowozu BMW ze stojakiem z butlami, w efekcie czego „doszło do uszkodzenia pojazdu służbowego marki BMW".
Padła również lakoniczna informacja, że kierowcy radiowozu nie ominą konsekwencje.

„W związku z powyższym wobec policjanta kierującego pojazdem wszczęto postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 98 kw oraz postępowanie z rozdziału 10 Ustawy o Policji".

Policja ma jasno określone procedury w takich przypadkach.

Art 98 kw mówi, że „Kto, prowadząc pojazd poza drogą publiczną, strefą zamieszkania lub strefą ruchu, nie zachowuje należytej ostrożności, czym zagraża bezpieczeństwu innej osoby, podlega karze grzywny albo karze nagany.”
Natomiast rozdział 10. Ustawy o Policji to dział zajmujący się odpowiedzialnością dyscyplinarną i karną funkcjonariuszy.

Odnaleźć możemy w nim m.in. katalog kar dyscyplinarnych, który obejmuje następujące pozycje:
1) nagana; 2) zakaz opuszczania wyznaczonego miejsca przebywania; 3) ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku; 4) wyznaczenie na niższe stanowisko służbowe; 5) obniżenie stopnia; 6) wydalenie ze służby.

Naganą, w tym przypadku możemy nazwać „wytknięcie ukaranemu przez przełożonego dyscyplinarnego niewłaściwego postępowania.”

Policja - Funkcjonariusz wjechał w stojak z butlamiPolicja - Funkcjonariusz wjechał w stojak z butlami
motoryzacja.interia.pl

Zobacz także:

1. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
2. Już wiemy, dlaczego 11-letni Sebastian wbiegł wprost pod koła furgonetki. Przeszedł przez drzwi awaryjne
3. Ma 68 puntów karnych na swoim koncie i wciąż posiada prawo jazdy. Luka w prawie skrzętnie wykorzystywana przez wielu kierowców
4. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą
5. Znaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy. Wśród nich prawdziwy „Biały Kruk”
6. Wideo - Przerażający wypadek. Kobieta po zderzeniu z samochodem wpadła do studzienki kanalizacyjnej

Następny artykuł