Policja
Źródło: policja.pl

Nietypowa kontrola drogowa. 15-latek sfałszował dokumenty i kupił samochód

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Grudnia 2020

Policjanci z przemyskiej drogówki byli świadkami nietypowego zdarzenia. Zatrzymali do kontroli osobowego Volkswagena. Jak się okazało jego nastoletni kierowca miał wiele na sumieniu. Oprócz braku prawa jazdy, dokonał sfałszowania niezbędnych dokumentów, dzięki którym mógł zakupić samochód.

Policja zanotowała nietypowe zatrzymanie. Nastolatek sfałszował dokumenty by zakupić samochód. Nie miał również prawa jazdy.

Do bardzo nietypowej kontroli drogowej doszło w niedzielę, 13 grudnia w Przemyślu. Funkcjonariusze z tamtejszej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego Volkswagena.

Kierowca zwrócił ich uwagę, ponieważ kierował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wówczas zdecydowali się zatrzymać osobówkę. Jak się okazało jego kierowca miał za uszami zdecydowanie więcej.

Kontrola wykazała, że za kierownicą znajduje się 15-letni mieszkaniec Przemyśla. Oczywiście nie posiadał prawa jazdy, które umożliwiałoby mu legalne kierowanie pojazdem.

Zaatakował dziadka kijem bejsbolowym na publicznej drodze. Szybko zapłacił za swoją głupotę - WideoZaatakował dziadka kijem bejsbolowym na publicznej drodze. Szybko zapłacił za swoją głupotę - WideoCzytaj dalej

Młody mężczyzna przyznał się policjantom, że samodzielnie kupił samochód w lipcu bieżącego roku.

Policjanci dosłownie zaniemówili. 15-latek nabył samochód w niebywały sposób.

Podczas przeprowadzonych działań, nastolatek powiedział, że zakupu dokonał dzięki znalezionej legitymacji szkolnej.

Przyznał również, że specjalnie przerobił ją, wklejając do niej swoje zdjęcie. Podczas podpisywania umowy, posłużył się fałszywą tożsamością.

15-latek za swoje czyny, czyli w głównej mierze sfałszowanie dokumentu oraz posłużenie się cudzą tożsamością odpowie przed sądem rodzinnym.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł