Policja przeprowadzi ogólnopolską akcję
Źródło: zDrogi.pl

Policja szykuje polowanie na kierowców. Akcja potrwa aż tydzień

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Września 2020

Policja w ramach ogólnoeuropejskiej akcji przeprowadzać będzie szereg działań, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jednym z nich mają być kaskadowe pomiary prędkości.

Od 16 do 22 września, w trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach przeprowadzona zostanie akcja pod nazwą Road Safety Days.
O Dniach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poinformowało Biuro Ruchu drogowego Komendy Głównej Policji.

Policja chce zmienić zachowanie kierowców. To ma pomóc w poprawie bezpieczeństwa na drogach.

Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoWyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Jak przekazali policjanci, akcja polegać będzie na dążeniu do założeń zgodnych z Wizją Zero - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach ma być zmiana zachowań kierowców.

Policja dąży do ograniczenia liczby ofiar śmiertelnych do zera.

„W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po raz kolejny, włączyła się m.in. firma Screen Network S.A. poprzez emisję na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych spotu, którego hasłem przewodnim jest: Żyj i pozwól żyć innym" - podała policja.

18 września w ramach akcji „Road Safety Days” prowadzone będą kaskadowe pomiary prędkości. Kierowcy, którzy nagminnie łamią przepisy, nie będą mogli liczyć na żadną taryfę ulgową - ostrzega Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Wielu kierowców na widok "suszącego" policjanta zwalnia, aby ponownie wcisnąć gaz gdy go ominą. Przeprowadzając kaskadowy pomiar funkcjonariusze zamierzają wyłapywać tych, którzy zgodnie z przepisami jeżdżą tylko na widok mundurowych.

Zobacz także w naszych serwisach:

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł