Policja Wyszków
Źródło: Policja

Nietypowa kontrola policji. Trzech młodych mężczyzn zapamięta tegoroczne mikołajki do końca życia

Piotr DutkaPiotr Dutka
11 Grudnia 2020

Policja SPPP w Płocku po raz kolejny znacząco uderzyła w przestępczość narkotykową. Do bardzo nietypowego zatrzymania doszło w tegoroczne Mikołajki. Zapamięta je trzech mężczyzn, którym grozi bardzo surowa kara.

Policja po raz kolejny z udaną akcją. Trzech mężczyzn posiadających sporą liczbę środków niedozwolonych zostało zatrzymanych. Grozi im surowa kara.

Głównym zadaniem policji jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom oraz kontrolowanie, czy przepisy są przez nich respektowane. Czasami zakres ich działania znacząco się rozszerza. Tak jak w tym konkretnym przypadku.

W miniony weekend płoccy funkcjonariusze ponownie pełnili służbę na terenie Wyszkowa. Jak się okazało, ich praca przyniosła bardzo dobry efekt. Dzięki ich działaniu trzech młodych mężczyzn z gminy Długosiodło najbliższy czas spędzi w areszcie.

Początkowo był to zwykły patrol, jednak za sprawą dwóch nieodpowiedzialnych mężczyzn zakończył się owocnym zatrzymaniem. Do zdarzenia doszło w dniu 6 grudnia. Płoccy funkcjonariusze pod wiaduktem kolejowym przy ul. Okrzei zauważyli zaparkowany samochód. Wewnątrz znajdowało się dwóch mężczyzn.

Jak się okazało mieli oni sporo za uszami. Z pojazdu przez uchyloną szybę wydobywał się gęsty biały dym. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy nikomu nic poważnego się nie stało.

Kierowców czekają nowe opłaty? Rząd chce wprowadzić Strefy Czystego TransportuKierowców czekają nowe opłaty? Rząd chce wprowadzić Strefy Czystego TransportuCzytaj dalej

Kierowca jak i pasażer osobówki na widok policjantów zamarli i zaczęli się bardzo dziwnie zachowywać. Nie potrafili również określić celu postoju.

Policjanci mieli nosa. W trakcie przeszukania osób i pojazdu policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilka gramów marihuany.

Gdy wykonane czynności się zakończyły, samochód miał trafić pod opiekę jednego ze znajomych zatrzymanego mężczyzny. Jak się potem okazało, również i on został zatrzymany.

Na miejsce przybył 24-letni mieszkaniec Długosiodła, którego zachowanie od razu zainteresowało policjantów. Zapytany o posiadanie narkotyków oświadczył, że właśnie odebrał paczkę marihuany i ma ją w swoim aucie.

Podczas przeszukania pojazdu policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów suszu roślinnego w postaci marihuany.

Wiadomo, że wszyscy zatrzymani to mieszkańcy gminy Długosiodło (19-24 lata). Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec 24-latka prokurator zdecydował się zastosować środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi:

Następny artykuł