Policja prowadziła pościg za kierowcą BMW
Źródło: Policja.pl

Spektakularny pościg za 28-latkiem w BMW. Policjanci pokazali nagranie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Września 2020

Policja przez 70 kilometrów goniła kierowcę BMW, który znacznie przekroczył prędkość. W trakcie gonitwy ucierpiało kilku funkcjonariuszy. Uciekający 28-latek po drodze zniszczył też dwa radiowozy i popełnił wiele wykroczeń. Policjanci pokazują na Facebooku przebieg pościgu.

Młody kierowca próbował uciec szamotulskiej drogówce. Pościg za piratem drogowym trwał aż 70 kilometrów i zakończył się tragicznie.

Do zdarzenia doszło 4 września po godzinie 21. Funkcjonariusze zauważyli BMW gnające ulicą się z prędkością przekraczającą 170 km/h. Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę, ale ten nie zareagował na ich polecenia i przyspieszył.

Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzoneKierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzoneCzytaj dalej

Mundurowi ruszyli w pościg i kilka kilometrów dalej dogonili pirata drogowego i zmusili go do zatrzymania. Kiedy jeden z funkcjonariuszy wysiadł z samochodu, aby porozmawiać z kierowcą, ten odpalił silnik i zaczął ponownie uciekać.

W trakcie pościgu 28-latek łamał kolejne przepisy ruchu drogowego, momentami gnając nawet 200 km/h. Kierowca wielokrotnie zajeżdżał drogę policjantom, tworząc dodatkowe zagrożenie na drodze.

Policja ścigała kierowcę BMW przez niemal 70 kilometrów.

Uciekinier zniszczył dwa samochody, które zablokowały mu drogę. Policjanci w autach wymagali hospitalizacji. Następną blokadę ominął, zjeżdżając na pobocze, a następnie wjechał na rondo pod prąd.

Dzisiaj Grzeje:

1. Wideo - Przerażający wypadek na zakręcie. Z samochodu dosłownie wyleciał silnik
2. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają
3. Wideo - Przeraźliwy wypadek. Kierowca BMW z impetem wjechał w punkt poboru opłat

Dopiero podczas kolejnej próby zatrzymania udało się zepchnąć BMW z drogi.

Jak się okazało, samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 28 i 24 lata. Pasażer w trakcie zatrzymania naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Mężczyźni byli trzeźwi, ale policjanci oddali ich krew do badania na obecność nielegalnych substancji.

Kierujący BMW miał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznych. Sąd na wniosek prokuratora zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 28-latka.

Policja wraz z prokuraturą prowadzą postępowanie.

Zobacz także:

1. Rząd wydał nagle nowe zalecenia. Jest nowa lista krajów z zakazami podróży
2. TVP pokazało kompromitującą wpadkę na początku meczu Bośnia - Polska. Reprezentant Polski nie zna słów hymnu?
3. BMW gratuluje Mercedesowi nowej Klasy S. Niesamowity gest
4. Tragiczny wypadek. Zderzenie osobówki z busem. Nie żyje młody polski piłkarz
5. Pan Horst codziennie jeździ do ukochanej. Kierowcy trąbią na niego i klną na wózek inwalidzki
6. Maski z filtrem i przyłbice. Naukowcy pokazali, dlaczego się nie sprawdzają

Gamingowy kombajn do gier - ASUS ROG ZEPHYRUS G14 TEST I RECENZJA!

Następny artykuł