policja
Źródło: KPP Bolesławiec

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą. Młody mężczyzna miał na sumieniu zdecydowanie więcej

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Grudnia 2020

Policyjny pościg ulicami Bolesławca. Młody kierowca pod wpływem alkoholu uciekał przed stróżami prawa. Miał na sumieniu zdecydowanie więcej. Grozi mu kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja ścigała młodego mężczyznę ulicami Bolesławca. Uciekał, ponieważ miał bardzo ważny powód.

Jazda pod wpływem alkoholu jest śmiertelnie niebezpieczna. Wsiadając za kółko po substancjach niedozwolonych narażamy zarówno siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego na bardzo poważne niebezpieczeństwo.

Do bardzo nietypowej kontroli doszło w Bolesławcu w województwie dolnośląskim. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji, podczas wieczornego patrolu zauważyli pojazd, który poruszał się z nadmierną prędkością. Postanowili go zatrzymać.

Nietrzeźwy 16-latek rozbił BMW na drzewie. Wypadek, który dosłownie mrozi krew w żyłachNietrzeźwy 16-latek rozbił BMW na drzewie. Wypadek, który dosłownie mrozi krew w żyłachCzytaj dalej

Kierowca zdecydował się na ucieczkę, stwarzając realne zagrożenie w ruchu drogowym. Początkowo odpowiednio zareagował na sygnały świetlne, które zostały użyte przez funkcjonariuszy. Zjechał na pobocze i zatrzymał się.

Policja

fot. KPP Bolesławiec

Zobacz także Zbiera na spłatę długów, jest w strasznej sytuacji. Jej bistra upadły

W pewnym momencie, gdy radiowóz podjechał do jego samochodu, kierowca zdecydował się na ucieczkę. Wcisnął pedał gazu i z ogromną prędkością rozpoczął ucieczkę.

Policja musiała odpowiednio zareagować. Ucieczka kierowcy nie zakończyła się happy-endem.

W pewnym momencie jego szaleńczy rajd dobiegł końca. Stracił panowanie nad swoim pojazdem i wypadł z drogi. Niestety, ale teraz będzie musiał pokutować za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Teksty wybrane dla Ciebie

Zdecydował się na ucieczkę na piechotę, jednak jego próba okazał się daremna. Bardzo szybko został obezwładniony przez mundurowych.

Chwilę później okazało się czemu uciekał przed policją. 26-letni mieszkaniec gminy Gromadka był kompletnie pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zobacz także: Polsat odkrył sensacyjną prawdę. Wszystko upublicznił

Nie był to koniec problemów młodego mężczyzny. Wewnątrz samochodu policjanci znaleźli słoik zawierający kilkadziesiąt porcji marihuany. Niewykluczone, że 26-latek prowadził auto pod wpływem środków odurzających. Policja czeka na wyniki badania.

Kierowcy za swój kompletnie głupi wybryk grozi bardzo surowa kara. Mowa o pozbawieniu wolności od trzech miesięcy do nawet pięciu lat

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł