ZDrogi.pl
Pijany wjechał na czerwonym i zabił 17-latkę. Jest wyrok sądu

YouTube: Wiadomości Łódź

Pijany wjechał na czerwonym i zabił 17-latkę. Sąd wydał wyrok - Wideo

7 Października 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

​Kierowca audi, w chwili wypadku miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie z prędkością około 85 km/h i zignorował czerwone światło. Rozpędzony pojazd uderzył w prawidłowo jadącego fiata.

Mężczyzna stanie przed sądem w Łodzi. Właśnie ruszył proces w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło 30 maja 2020 roku na skrzyżowaniu al. Włókniarzy z ul. Konstantynowską. 44-letni wówczas kierowca, będąc pod wpływem alkoholu, wjechał na czerwonym świetle w fiata bravo. Mężczyzna nie miał też uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W aucie poszkodowanych znajdowały się cztery osoby, w tym troje dzieci w wieku 7, 13 i 17 lat

Mrożący krew w żyłach wypadek zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, że kierowca fiata nie miał możliwości w żaden sposób uniknąć wypadku. Rozpędzone audi wjechało wprost w prawy bok pojazdu.

Najbardziej ucierpiała 17-latka, która siedziała na przednim fotelu pasażera - to jej część samochodu przyjęła znaczną część uderzenia. Dziewczyna w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację neurochirurgiczną. Lekarzom nie udało się uratować jej życia.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Policja

Popełniłeś wykroczenie? Policjant będzie mógł cię wysłać z powrotem na egzamin

CZYTAJ DALEJ

Mężczyźnie groziło dożywocie. Usłyszał zarzut morderstwa

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi poinformował, że kierowca audi został oskarżony m.in. o zabójstwo 17-latki i spowodowanie obrażeń ciała oraz usiłowanie zabójstwa pozostałych osób podróżujących samochodami, które brały udział w zdarzeniu. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak ustalili śledczy, audi jechało al. Włókniarzy od strony ul. Srebrzyńskiej. W pojeździe, oprócz kierowcy, znajdowała się pasażerka. 44-latek, będąc pod wpływem alkoholu, zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z Fiatem Brava, w którym oprócz kierowcy była trójka jego dzieci - dwie córki w wieku 17 i 7 lat oraz 13-letni chłopiec.

Sprawca przyznał się do spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu, ale nie przyznał się do zabójstwa. Tłumaczył, że był przekonany, iż wjeżdża na skrzyżowanie na zielonym świetle. 44-latka poddano badaniom sądowo-psychiatrycznym, które nie dały żadnych podstaw do kwestionowania jego poczytalności.

Choć nie brakuje opinii, że kierowca audi - Radosław B. z pełną premedytacją pijany wsiadł za kierownicę swojego samochodu, świadom, że może doprowadzić do tragedii... sąd skazał mężczyznę jedynie za spowodowanie wypadku.

Radosław B. w chwili wypadku miał 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał, że tego dnia pił piwo i brandy. Choć prokuratura oskarżyła go o zabójstwo, potrójne usiłowanie zabójstwa i zażądała dla niego 25 lat więzienia, to wyrok sądu był znacznie łagodniejszy. W środę 6 października Radosław B. został potraktowany nie jako zabójca, a po prostu sprawca wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd wymierzył mu karę zaledwie 11 lat więzienia.

Nagranie z monitoringu udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: se.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kasjerzy na stacjach w Niemczech zarabiała trzykrotnie więcej niż w Polsce

Aktualności

Prezes Orlen zdradził, kiedy ceny benzyny będą niższe.

Czytaj więcej >
Gen. Mirosław Hermaszewski zatrzymany za jazdę pod wpływem

Aktualności

Gen. Mirosław Hermaszewski zatrzymany za jazdę pod wpływem

Czytaj więcej >
Rząd zwróci obywatelom część kosztów paliwa

Aktualności

Rząd Portugalii zwróci obywatelom część kosztów zakupu paliwa

Czytaj więcej >
Musi sprzedać samochód, bo złamał przepisy

Aktualności

Sprzedajesz swoje BMW albo ci je zlicytujemy. Sposób na piratów?

Czytaj więcej >
Pilne - nawet 2.5 mln aut może stracić homologację

Aktualności

2,5 mln aut może stracić homologację. Rząd wprowadza nowe przepisy

Czytaj więcej >
Ktoś podeptał dach w Lamborghini w Warszawie. Wyznaczono wysoką nagrodę

Aktualności

Ktoś wdrapał się na dach lamborghini w Warszawie. Właściciel wyznaczył nagrodę

Czytaj więcej >