ZDrogi.pl
Policja.pl

Policja.pl

Otrzymał mandat za zbyt szybką jazdę. Postanowił wysłać policji nietypową przesyłkę

1 Października 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Funkcjonariusze z zambrowskiej policji otrzymali nietypową przesyłkę. Pewien kierowca, który kilka dni wcześniej został przez nich ukarany mandatem karnym, postanowił napisać list gratulacyjny. Jego treść jest niesamowita.

Historia do której doszło w Zambrowie (woj. podlaskie), jest tą z gatunku niestandardowych. Pewien kierowca wysłał policjantom list z podziękowaniami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że trzy dni wcześniej został przez nich ukarany mandatem karnym.

Z przesłanego listu, który został zaadresowany do Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, wynika, że jego nadawca jechał 24 września trasą S8 w pobliżu Zambrowa.

Przekroczył dozwoloną prędkość, dlatego został zatrzymany przez patrol drogówki. W związku z zaistniałą sytuacją dwóch policjantów o nazwiskach Frączyk i Groszfeld udzielili mu pouczenia oraz ukarali go mandatem karnym.

Kierowca docenił pracę mundurowych, dlatego zdecydował się na niecodzienny krok.

W liście przedstawił kulisy ich pracy, podkreślając, że ich postawa była zachwycająca. Wiadomość wysłał na elektroniczną skrzynkę pocztową komendy. Swój list zatytułował "Pochwała funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego".

Kierowca przyznał w swoim liście, że wyciągnął wnioski z interwencji policji. Zachwalał również usposobienie funkcjonariuszy.

- Chcę podziękować funkcjonariuszom, za wysoką kulturę osobistą, spokojny sposób poinformowania o zaistniałej sytuacji dzięki temu wyciągnąłem wnioski z tej sytuacji i jeżdżę zgodnie z przepisami - przekazał kierujący.

- Życzę, aby każda komenda miała takich funkcjonariuszy klasa, profesjonalizm, a przede wszystkim służba obywatelowi - zakończył kierowca.

Policja.pl

Jak się okazuje, niektóre osoby doceniają pracę polskiej policji, dziękując mundurowym za ich nienaganną postawę. Nie jest żadną tajemnicą, że taki list był dla funkcjonariuszy niezwykle miłą niespodzianką.Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Wsiadła za kierownicę, będąc w stanie nietrzeźwości. Ojciec zdecydował się na radykalny krok

Czytaj więcej >

Na drogach

Zagapił się przed przejściem dla pieszych. W ostatniej chwili uniknął najgorszego - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Koszmarny finał bezmyślnego wyprzedzania. 20-latek zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >

Na drogach

Nerwus w BMW bardzo się spieszył. Zdecydował się na bezmyślny manewr - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Kierowcy zawodowi nie zachowali właściwego odstępu. Doszło do groźnej kolizji - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

W brawurowy sposób przywiózł ciężarną żonę do szpitala. Na alkomacie zabrakło skali

Czytaj więcej >