ZDrogi.pl
Policja Małopolska

Policja Małopolska

Nastolatek zaatakował kontrolerów biletów i znieważył policjantów. Usłyszał kilka zarzutów

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Do niezwykle nietypowej, a zarazem bardzo groźnej sytuacji doszło podczas kontroli biletów w MPK w powiecie krakowskim. Agresywny 17-latek zaatakował kontrolerów biletów i znieważył mundurowych. Młody mężczyzna usłyszał aż 6 zarzutów.

Incydent z udziałem nieletniego pasażera miał miejsce w sobotę 1 maja w jednym z autobusów MPK na terenie gminy Zielonki (woj. małopolskie). Podczas sprawdzania biletów, okazało się, że jeden z pasażerów chciał oszczędzić na zakupie biletów i podróżował „na gapę”.

Gdy kontrolerzy poprosili młodego mężczyznę o okazanie biletu, ten zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. Był bardzo wulgarny i w odrażający sposób znieważał pracowników MPK. Dodatkowo pluł na nich, popychał, a jednemu z nich groził pozbawieniem życia.

17-latek przekroczył wszelkie granice, gdy uderzył jednego z kontrolerów pięścią w twarz. Wkrótce na miejsce zdarzenia przybyła lokalna policja, która postanowiła opanować groźną sytuację.

Warto podkreślić, że przyjazd mundurowych nie zmienił nastawienia oraz zachowania nastolatka. Wciąż był bardzo wulgarny, a także nie miał założonej maseczki ochronnej. Młody mężczyzna nie chciał również podać swoich danych osobowych.

W związku z tym funkcjonariusze zdecydowali się doprowadzić go do komisariatu, gdzie po krótkim czasie ustalono jego imię i nazwisko.

Okazało się, że krnąbrnym pasażerem był 17-letni mieszkaniec gminy Zielonki. Co ciekawe, po przewiezieniu na komisariat i umieszczeniu go w pokoju dla zatrzymanych, oświadczył policjantom, że jest chory na covid-19.

Viral Hog

Motocyklista wjechał w psa. Cudem uniknął potrącenia przez rozpędzonego TIR-a - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Zdecydowano się na szybkie badanie w okolicznym szpitalu. Jednak jak można się było spodziewać, wynik testu okazał się negatywny.

17-letni mężczyzna, łącznie usłyszał aż 6 zarzutów powiązanych z obrażeniem policjanta naruszenia nietykalności cielesnej, a także znieważenia kontrolerów biletów MPK, w tym grożenie jednemu śmiercią.

Łącznie za popełnione przestępstwa grozi mu bardzo surowa kara. Mowa o nawet 2 latach pozbawienia wolności. Jak można się spodziewać, nastolatek odpowie również za niestosowanie się do nakazu noszenia maseczki ochronnej oraz wprowadzenie w błąd policjantów co do stanu swojego zdrowia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >