McLaren
Źródło: Photo by McLaren

Wyjątkowy model McLarena. Powstanie jedynie kilkanaście sztuk 835-konnej bestii

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Grudnia 2020

McLaren to marka samochodowa, którą zna każdy fan motoryzacji. Brytyjczycy potrafili zaszaleć i na święta wypuścili interesujący model Sabre. Będzie on wyposażony w 835-konny silnik V8. Wszystkie egzemplarze trafią na amerykański rynek.

McLaren zaskoczył swoich fanów. Limitowany model Sabre ma być prawdziwym hitem. Powstanie jedynie kilkanaście sztuk.

McLaren znów pozytywnie zaskakuje swoich fanów. Brytyjska marka postanowiła stworzyć pojazd, który będzie w stanie zachwycić niejednego fana motoryzacji. Śmiało możemy stwierdzić, że im się udało.

Model Sabre to swojego rodzaju wariacja na temat aerodynamiki. Pojazd będzie wyposażony w mocny, 835-konny silnik V8, który ma być głównym atutem brytyjskiej produkcji.

Warto podkreślić, że firma postanowiła nie podążać szlakami powszechnej elektryfikacji i zdecydowała się, że Sabre nie będzie wspomagane silnikiem elektrycznym.

Współcześnie wiele osób powiedziałoby, że takie rozwiązanie to swego rodzaju strzał w kolano, biorąc pod uwagę normy oraz obostrzenia dotyczące emisji spalin. I tutaj pojawia się wytłumaczenie, które szczególnie dla europejskich fanów będzie sporym zaskoczeniem.

Tak kończy się jazda z niezabezpieczonym ładunkiem. Płyta ścięła kabinę jak gilotyna - WideoTak kończy się jazda z niezabezpieczonym ładunkiem. Płyta ścięła kabinę jak gilotyna - WideoCzytaj dalej

Pojazd będzie przeznaczony na rynek amerykański, gdzie normy przepisy dotyczące emisji spalin pozwalają producentom na zdecydowanie więcej.

McLaren Sabre nie uniknie porównań do modelu Senna. Nie jest przykładem piękności, aczkolwiek będzie piekielnie szybki.

Patrząc na koncept pojazdu, można śmiało powiedzieć, że w oczy rzucają się dwa szczegóły. Mowa o dyfuzorze oraz tylnym skrzydle. Liczne elementy aerodynamiczne dodają autu atutu w postaci szybkości.

Na ten moment nie wiadomo jak wygląda wnętrze tej 835-konnej bestii. Znany jest jedynie wygląd foteli — dwóch umieszczonych w klasycznym układzie.

Warto podkreślić, że Sabre to najsilniejszy, w pełni spalinowy model jaki kiedykolwiek powstał w fabryce McLarena. Prędkość maksymalna wynosi 351 km/h, a pierwsza setka pojawia się na liczniku po niebagatelnych 2,8 sekundy.

Powstanie jedynie 15 egzemplarzy. Każdy z nich będzie indywidualnie spersonalizowany wprost pod wymagania amerykańskiego klienta. Na ten moment, cena tego pojazdu nie jest znana, aczkolwiek można się spodziewać, że nie będzie ona zbyt niska.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł