Mandat karny za brak biletu dziś niegroźny
Źródło: fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 24.08.2019. n/z Mandat karny

Kierowco, dziś dzień bez kontroli. Możesz jeździć bez strachu o mandat

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Września 2020

Mandat dzisiaj nie grozi nikomu, kto porusza się komunikacją miejską bez biletu. Musimy tylko pamiętać o kilku prostych rzeczach, aby cieszyć się dniem bez samochodu. Dziś nie musimy obawiać się "kanarów" i śmiało możemy zostawić auto pod domem.

Dziś, jak co roku, 22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Dzięki decyzji stołecznych radnych wszyscy mamy prawo bezpłatnie podróżować komunikacją miejską oraz parkować auta na parkingach Park + Ride.

Mandat za brak biletu nie grozi dziś nikomu, kto porusza się komunikacją w określonych strefach.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka, stwierdziła, że w dobrym tonie i z korzyścią dla środowiska naturalnego będzie zostawienie tego dnia auta w garażu i wybranie się na przejażdżkę transportem publicznym. W ramach promocji podróżowania komunikacją miejską 22 września możemy bezpłatnie korzystać ze wszystkich autobusów, tramwajów w obu strefach biletowych oraz obu linii metra.

Bramki na wejściu do metra będą otwarte, a kasowniki we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej zostaną wyłączone lub specjalnie oznaczone.

Wszystko po to, aby kierowcy, choć na jeden dzień zrezygnowali z jazdy samochodem. Nawet ci, którzy mieszkają poza drugą strefą, są zachęcani do pozostawiania pojazdów na parkingach P+R. Dzisiaj postój tam jest kompletnie darmowy.
Do akcji tym razem dołączyli również przewoźnicy kolejowi. Bezpłatnie możemy dziś podróżować wszystkimi pociągami WKD, SKM i Kolei Mazowieckich.

Mandat nie grozi nam również w pociągu. W ramach akcji skorzystamy bezpłatnie z kolei WKD, SKM i KM.

KM-kami możemy bezpłatnie poruszać się w obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

Następny artykuł