Policja
Źródło: policja.pl

Kierowco, musisz mieć się na baczności. Wkrótce nowy mandat za łamanie prawa na autostradzie

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Listopada 2020

Mandat za nieprzestrzeganie przepisów na autostradzie? Szykują się spore zmiany dla polskich kierowców. Mowa o podróżowaniu autostradami. W głównej mierze chodzi o odcinki, gdzie w planach jest usunięcie szlabanów przed wjazdem na trasę. Za łamanie prawa grozi surowa kara, w wysokości nawet 500 złotych.

Mandat za łamanie prawa na autostradzie. Kierowco, przygotuj się na istotne zmiany. Są też spore plusy.

Jak już wiadomo, Ministerstwo Finansów przekazało bardzo ważną wiadomość. Od grudnia 2021 roku, bramki na autostradach przejdą do lamusa i oficjalnie zostaną zdemontowane. Chodzi o płatne odcinki autostrad – A2 Konin – Stryków oraz A4 Sośnica – Wrocław.

Dzisiaj grzeje:

1. Przemieszczanie się między województwami będzie ograniczone? Rząd szykuje się na najgorsze

2. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu

3. 4 na 10 badanych obawia się powikłań po pracy zdalnej. Mówią, że nie czuli się tak kiedykolwiek wcześniej

W takiej sytuacji, kierowca, który będzie poruszał się na tych odcinkach będzie miał aż dwie opcje uregulowania opłaty za podróż. Warto jednak podkreślić, że podróż będzie zdecydowanie wygodniejsza niż dotychczas.

Pierwszą z nich, jest bardzo wygodna oraz przystępna dla większości osób. Mowa o zakupie przez aplikację. Druga opcja to opłata, która zostanie pobrana z na podstawie danych geolokalizacyjnych. Wszyscy, który sądzą, że da się przejechać odcinek trasy bez płacenia są w sporym błędzie. Nad wszystkim będą czuwać służby, których zadaniem, będzie kontrola pojazdów.

Przerażająca interwencja policji. Babcia została spacyfikowana przez funkcjonariuszy - WideoPrzerażająca interwencja policji. Babcia została spacyfikowana przez funkcjonariuszy - WideoCzytaj dalej

Warto wspomnieć, że jeżeli policja, Straż Graniczna, Krajowa Administracja Skarbowa oraz Inspekcja Transportu Drogowego złapie kierowcę, który będzie chciał przejechać trasę bez opłaty, wystawią mu surowy mandat. Bycie cwaniakiem kosztować będzie 500 zł. Jeżeli kierowca zapłaci go w ciągu tygodnia, może liczyć na niższą kwotę w wysokości 400 zł.

Zobacz także:

1. Już od dziś, nowy zakaz dla Polaków. Są jednak powody do radości. Tak dużych luzowań nikt się nie spodziewał, zwłaszcza osoby planujące urlop

2. Jest zawiadomienie do prokuratury. Znaleźli nieprawidłowości w biznesie Rydzyka, finał sprawy może zadziwić

3. Coś niepokojącego dzieje się z Edytą Górniak. Lekarz przerwał milczenie ws. jej teorii

4. Polskie media przekazują tragiczną wiadomość. Nie żyje legenda polskiego sportu, był idolem dla wielu

5. Zatrzymano 27-latka, który celowo doprowadził do 90 kolizji

6. Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)

7. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety

Następny artykuł