Mandat na autostradzie
Źródło: zDrogi.pl

Uwaga kierowcy. Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie - posypią się mandaty?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Września 2020

Mandat to, niestety, wciąż najskuteczniejsza broń w walce z piratami drogowymi. Potencjalne kary pieniężne przemawiają bardziej niż własne bezpieczeństwo. W związku z tym postanowiono wprowadzić odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1.

W województwie łódzkim powstają właśnie 64 km autostrady A1 na odcinku od węzła Tuszyn do granicy z województwem śląskim. Cały czas prace prowadzone są na otwartej drodze, co jest dużym wyzwaniem i zagrożeniem dla drogowców.
Tym większym, im większa prędkość poruszających się trasą aut. Z badań zleconych przez jednego z wykonawców wynika, że aż 91 proc. pojazdów przekracza obowiązujące w tym miejscu ograniczenia prędkości.

Mandat działa na wyobraźnię wielu kierowców lepiej niż groźba wypadku.

Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienieMandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienieCzytaj dalej

Dzisiaj Grzeje:

1. Wideo – Dramatyczny wypadek na A1. Skoda z impetem wjechała w policyjny radiowóz. Interweniujący funkcjonariusz może mówić o wielkim szczęściu
2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
3. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

W związku z tym poproszono o pomoc funkcjonariuszy drogówki z policyjnej grupy „Speed”, którzy mają studzić zapędy kierowców. Docelowo, jeszcze przed jej ukończeniem, na autostradzie A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową wprowadzony zostanie odcinkowy pomiar prędkości.

Mandat za przekroczenie prędkości na A1. Odcinkowy pomiar prędkości ma zagwarantować bezpieczeństwo pracujących drogowców.

Jest to bez wątpienia najskuteczniejsze rozwiązanie zapobiegające łamaniu ograniczeń. Wg raportu NIK z 2019 roku w miejscach, w których w latach 2015-2016 uruchomiono urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości, liczba wypadków zmniejszyła się o 64 (ze 112 do 48), a ofiar śmiertelnych o 27 (z 38 do 11).

Zobacz także:

1. Brat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowa
2. Gigantyczny skandal w Lidze Mistrzów. Miało dojść do wielkiego fałszerstwa, klub czuje się oszukany
3. Kierowco możesz stracić swoje uprawnienia, jadąc 61 km/h. Rygorystyczna ustawa może wejść w życie już wkrótce
4. Kolejny „świeżak” w BMW. 18-latka nacieszyła się prawkiem trzy miesiące
5. 18-latek cieszył się prawkiem pół roku. Będzie Musiał Wsiąść w autobus
6. Żołnierz trzymał parasol nad o. Rydzykiem? Zdjęcie wywołało oburzenie

Gamingowy kombajn do gier - ASUS ROG ZEPHYRUS G14 TEST I RECENZJA!

Następny artykuł