Mandat Opony
Źródło: pixabay

Kierowco, jeden szczegół może sprawić, że zapłacisz wysoki mandat. Pamiętaj o tym przy wymianie opon

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Października 2020

Mandat dla każdego kierowcy jest po prostu bardzo nieprzyjemną oraz problematyczną rzeczą. Ten błąd przy wymianie opon może skończyć się wysokim mandatem. Kierowców czekają liczne kontrole ogumienia oraz kary za zaniedbania.

Mandat za nieprawidłowości przy wymianie opon. Kierowco, jeden szczegół może spowodować, że słono zapłacisz. Policja będzie prowadzić liczne kontrole na polskich drogach.

Komenda Główna Policji ostrzega przed tegoroczną wymianą opon wszystkich kierowców. Według danych służb, aż 25 procent pojazdów biorących udział w wypadkach drogowych miało jakąś niesprawność techniczną. Oznacza to tylko jedno. Częstsze kontrole policji, której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Dzisiaj grzeje:

1. Opuszczony salon samochodowy a w środku same perełki. Widok zachwyci niejednego sympatyka motoryzacji

2. Czy Wi-Fi jest szkodliwe dla dziecka? Ujawniamy prawdę, wielu może być zaskoczonych

3. Miejsce śmierci w samochodzie. Pasażerowie boją się tu siadać

Każdy kierowca powinien zadbać o stan opon w swoim samochodzie. Jest to bardzo ważne, bo to właśnie właściwe ogumienie odgrywa istotną rolę podczas jazdy. Wniosek jest prosty, każdy z nas powinien zadbać o ich dobry stan.

Fabrycznie nowe opony mają bieżnik o głębokości od 6,5 do 8 milimetrów. Polskie przepisy mówią jasno i wyraźnie, że aby nie dostać mandatu bieżnik musi być większy niż 1,6 milimetra. Jednak w oponach na zimę wartość ta może być niewystarczająca by zapewnić bezpieczeństwo. Eksperci są zgodni i rekomendują by zimówki miały około 4 milimetrów bieżnika.

Straszliwy wypadek przy 300 km/h. Motocykliści nie mieli żadnych szans na przeżycie- WideoStraszliwy wypadek przy 300 km/h. Motocykliści nie mieli żadnych szans na przeżycie- WideoCzytaj dalej

Jeżeli opony w samochodzie będą mieć poniżej ustawowego 1,6 milimetra grozi wam bardzo surowy mandat. Funkcjonariusz podczas kontroli może nałożyć na kierowcę aż 500 złotych kary. Dodatkowo oprócz mandatu, funkcjonariusz odbierze dowód rejestracyjny za niewłaściwy stan techniczny.

Warto przypomnieć również, że Polska pozostaje jednym z 13 europejskich krajów, w którym nie ma obowiązku jazdy na oponach zimowych.

Zobacz także:

1. TVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczne

2. Na jaw wyszło, jaki majątek ma Anna Lewandowska. Ewa Chodakowska będzie wściekła, może pomarzyć o takim bogactwie

3. Szaleńcza jazda Maluchem po mieście. Ten kierowca przeszedł samego siebie - Wideo

4. Wspaniały gest Forda. Podarował mężczyźnie fabrycznie nowe auto

5. Dramatyczny wypadek. Czołowe zderzenie dwóch ciężarówek. O krok od wielkiej tragedii - Wideo

6. Andrzej Duda myślał, że nikt nie zauważy? Zadziwiające sceny, wszystko się nagrało

Następny artykuł